Кого може одружити командир
Якщо наречений або наречена на лікуванні, то укласти шлюб між ними може керівник медустанови.
Порядок реєстрації шлюбу під час воєнного стану опублікували в Офісі омбудсмена.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 7 березня № 213 у разі, якщо один із охочих укласти шлюб: військовослужбовець, поліцейський, входить до рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Держбюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби, входить до начальницького складу Національного антикорупційного бюро або Бюро економічної безпеки, то факт реєстрації шлюбу може складати безпосередній керівник (командир), що скріплюється гербовою печаткою відповідного органу (воєнного формування).
"Такий акт повинен містити обов'язкові відомості про дату і місце його складання, прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дату народження обох молодят, їх громадянство, а у разі вибору прізвища одного з них або приєднання до свого прізвища прізвища іншого — також відомості про обране прізвище", — повідомили в Офісі омбудсмена.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'ян кличуть працювати на оборонних підприємствах
Там уточнили, такий документ можна складати навіть без присутності одного або обох охочих побратися, якщо з ним встановлений відеозв'язок. Надалі акт реєстрації шлюбу командир (керівник) направляє до найближчого відділу держреєстрації актів цивільного стану.
Також право посвідчення факту складання шлюбу надали керівнику закладу охорони здоров'я, ув якому, зокрема, перебуває один або обидва охочі укласти шлюб.
"Акти, які були складені з початку військового нападу Російської Федерації до набрання чинності цією постановою, однак не містять усі передбачені цією постановою відомості (крім прізвища, імені та по батькові (за наявності), дати народження обох молодят), вважаються дійсними для проведення держреєстрації шлюбу", — пояснили в Офісі омбудсмена.
Нагадаємо, у РАГСах можна одружуватися у день подання заяви.