Гроші на ремонт житла: хто з мешканців Харкова й області може подавати заявку

Програму "єВідновлення" фінансує Світовий банк.

Гроші на ремонт домівок потрібно витратити протягом 12 місяців.

10 травня у застосунку "Дія" запустили програму єВідновлення, завдяки якій українці, чиє житло постраждало через війну, можуть отримати гроші на ремонт. На компенсацію можуть розраховувати тільки ті українці, у кого майно пошкоджене. Для власників повністю зруйнованих будинків, що не підлягають відновленню, уряд розробляє іншу програму, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

"Максимальна сума — 200 тисяч гривень. Послуга доступна, якщо житло підлягає відновленню і не було повністю відремонтоване", — розповіли у Мінцифри.

На першому етапі послуги єВідновлення допомогу отримають люди, чиї будинки потребують косметичного ремонту.

"Наприклад, ваше житло придатне для життя, але треба замінити вікна, двері, відремонтувати дах тощо", - пояснив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Звертатися по допомогу можуть власники квартир, приватних будинків і житлових приміщень.

Ця програма стала можливою завдяки фінансовій допомозі Світового банку. За інформацією голови ХОВА Олега Синєгубова, Харківська область подала проєктів в Агенцію відновлення майже на 16 мільярдів гривень.

Як зареєструвати пошкодження:

1. У застосунку "Дія" відкрити розділ "Послуги", обрати "єВідновлення". Там доступні дві опції — "Повідомити про пошкоджене майно" та "Подати заяву про виплату".

2. Спочатку повідомити про пошкоджену домівку. Після цього необхідно відкрити спеціалізований рахунок "єВідновлення" в одному з банків, який є учасником цієї програми.

3. Заповнити заяву на допомогу в "Дії"

4. Дочекатися дзвінка від місцевої комісії з попередженням про візит.

Після реєстрації до заявника прийде комісія із представників місцевої влади, яка обстежить пошкоджене майно, зафіксує руйнування й визначить суму компенсації. Заявник отримає підтвердження, й гроші надійдуть на картку "єВідновлення". Гроші необхідно використати протягом року з дня отримання.

У Міністерстві цифрової трансформації попередили, що у разі, якщо є співвласники житла, то вони повинні надати згоду на участь у програмі "єВідновлення". Всю інформацію про програму "єВідновлення" можна знайти за посиланням тут.

Пріоритет на отримання компенсації матимуть:

  • Учасники бойових дій та сім’ї загиблих військових;
  • Мобілізовані, що не отримали статус учасника бойових дій;
  • Люди з інвалідністю I та II групи, а також ті, що отримали її внаслідок війни;
  • Багатодітні сім’ї;
  • Прийомні батьки та батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу;
  • Опікуни та патронатні вихователі;
  • Сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

    Важливо! На допомогу не можуть розраховувати люди, яке вже робили ремонт самостійно або мешканці територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, затверджених Мінреінтеграції.
    "Допомога доступна, якщо власник ще не зробив ремонт за власний кошт", - йдеться в умовах програми.

Нагадаємо, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ухвалило порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла. Гроші можуть бути використані на закупівлю будматеріалів, вікон, дверей, покрівлі, оплату будівельних робіт. 

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області 31 громада із 56-ти розпочала заповнення Реєстру пошкодженого та знищеного майна.