Без гуманітарних коридорів страждають лікарні в окупації

Немає можливості доставляти ліки та обладнання.

Ліків на захоплених територіях стає менше.

Про ситуацію з медициною в окупації розповів заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко в ефірі національних телеканалів 8 червня.

"З першого дня війни ми не припиняли фінансування закладів охорони здоров'я у країні, незалежно від того, чи знаходиться заклад на тимчасово окупованій території чи на підконтрольній Україні території. Нам важливо підтримувати фінансову складову, тобто лікарі, медичні працівники отримували заробітну плату. Тому фінансування від держави йде”, — пояснив він.

Яременко уточнив, до медустанов на захоплених територіях немає можливості привозити ліки та нове обладнання.

"Є заклади, де взагалі немає зв'язку, вони, на жаль, не можуть вийти в інтернет і провести оплати. Вже більше 100 днів війни і частина установ вирішує ці проблеми, частина — на жаль, ні. Проте ситуація на окупованих територіях насправді погіршується, оскільки, крім зарплати, лікарі та пацієнти повинні отримувати ліки, медичне обладнання, особливо коли воно постійно руйнується. І через відсутність повноцінних гуманітарних коридорів ми не можемо доставити ці важливі, необхідні ліки на територію", — розповів заступник міністра охорони здоров'я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де приймають донорів крові у Харкові та області

За його словами, навіть ті гуманітарні коридори, які працювали у перші місяці війни, заблоковані і ліків в окупації стає менше.

"Це справді проблема, ми постійно співпрацюємо з Червоним Хрестом, з іншими міжнародними організаціями для того, щоб вони впливали на Росію та змусили її відкривати гуманітарні коридори", — поінформував Яременко.

Як писав KHARKIV Today, 31% території Харківської області тимчасово окуповано, 5% були звільнені від російських загарбників.