Суд закрив справу Михайла Добкіна
Харківський апеляційний суд закрив справу проти колишнього Харківського міського голови Михайла Добкіна через закінчення строку притягнення до кримінальної відповідальності.
Справу Добкіна почали розглядати у Дзержинському районному суді Харкова восени 2018 року. слухають справу про "кооперативні схеми". Серед обвинувачених у справі про "кооперативній схемі" були також колишній головний архітектор Сергій Чечельницький, заступник Харківського міського голови Тетяна Овіннікова, ексрадник Кернеса Борис Баронін, Володимир Конюхов (мав відношення до "Житлобуд-1") і засновник житлового кооперативу Андрій Кітченко. Добкіна обвинувачували у незаконній передачі у приватну власність понад сімдесят гектарів землі на загальну суму понад 200 мільйонів гривень. До 2021 року засідання суду не приходив, як правило, один з учасників процесу або адвокати, засідання постійно переносили.
Наприкінці червня 2024 року Харківський апеляційний суд остаточно закрив справу проти Михайла Добкіна, повідомив Харківський антикорупційний центр.
"Захисник Добкіна звернувся з клопотанням до Дзержинського райсуду міста Харкова про закриття справи відносно ексмера у зв’язку з завершенням 15-річного строку притягнення до кримінальної відповідальності (події, за якими обвинувачувався Добкін, відбувались наприкінці 2008 року). Наприкінці березня 2024 року Дзержинський райсуд Харкова задовольнив клопотання адвоката про закриття кримінального провадження в частині обвинувачення відносно Добкіна. Прокуратура не погодилась з таким рішенням суду першої інстанції і подала апеляційну скаргу. Суд другої інстанції залишив скаргу прокурора без задоволення, рішення про закриття справи відносно Добкіна вступило в силу", — повідомили у ХАЦ.
Нагадаємо, Харківська міська рада за "кооперативною схемою" за часів Добкіна-Кернеса незаконно роздала мінімум 650 гектарів міської землі на загальну суму в 4-6 млрд грн.
Як працювала "схема": створювався обслуговуючий кооператив, у назві якого було словосполучення житлово-будівельний (ЖБК). Йому безкоштовно видавали ділянку під будівництво як житлово-будівельному кооперативу, хоча він не є таким за своїм статусом. Де-факто, кооператив був всього лише ширмою для великих забудовників, які отримували земельні ділянки "умовно безкоштовно". Прокуратура вчасно не відреагувала й дозволила зацементувати сумнівні рішення міської ради.
Зараз землю потроху повертають у власність Харківської громади.