Харківський "слуга народу" не зміг підтвердити наявність криптовалюти на десятки мільйонів гривень

Інформацію передали правоохоронцям.

У НАЗК порахували, що Олег Бондаренко вказав у декларації недостовірні відомості майже на 64 мільйони гривень.

За січень ознаки злочину у деклараціях восьми народних депутатів та 16 депутатів місцевих рад виявило Національне агентство з питань запобігання корупції. Загальна сума виявлених недостовірних відомостей у деклараціях посадових осіб — понад 445 мільйонів гривень.

Зокрема, у фінансовому звіті нардепа з Харкова Олега Бондаренка за 2020 рік НАЗК встановило ознаки подання недостовірних відомостей під час декларування криптовалюти.

"Згідно з даними веб-ресурсу CoinMarketCup протягом 31 грудня 2020 року мінімальна вартість біткоїну становила  799 234 гривні 16 копійок, а максимальна — 828 789 гривень 80 копійок. Тож , на 31 грудня 2020 року вартість 80 біткоїнів становила 63 938 732 гривні 80 копійок. Водночас будь-яких документів, що підтверджують придбання суб'єктом декларування 80 біткоїнів, а також їх наявність станом на кінець звітного періоду, суб'єкт декларування не надав...Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 63 938 732 гривні 80 копійок, що становить розмір понад 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. У діях суб'єкта декларування встановлено ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (навмисне внесення свідомо недостовірних відомостей до декларації, що відрізняються від достовірних на суму понад 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб)", — йдеться у довідці про результати проведення повної перевірки декларації Олега Бондаренка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутатка Харківської міськради вказала у декларації недостовірні дані на 19 мільйонів

Також у січні НАЗК, зокрема знайшло ознаки кримінального правопорушення у декларації народного депутата Олександра Куницького (повторна перевірка) — недостовірні відомості на 2,3 мільйона гривень.

"Інформацію про виявлені ознаки кримінальних правопорушень передано до Офісу Генерального прокурора, Національного антикорупційного бюро України, Нацполіції, Держбюро розслідувань для відповідного реагування", — розповіли у НАЗК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ректору харківського вишу доведеться відповідати за біткоїни у декларації

За недостовірне декларування на суму понад 1,1 мільйона гривень суд може призначити штраф від 51 000 до 85 000 гривень, громадські роботи строком від 150 до 240 годин або
обмеження волі до двох років. Закон, який за недостовірне декларування на суму понад 4,5 мільйона гривень, передбачає більш суворе покарання — позбавлення волі на строк до двох років, ухвалено лише у червні минулого року. Тому застосовувати його можна буде лише щодо декларацій за 2021 рік, які чиновники подають цього року.

Нагадаємо, помічником нардепа Олега Бондаренка працює тесть президента Володимира Зеленського — Володимир Кияшко. Олег Бондаренко пройшов до парламенту за списком партії "Слуга Народу", він — голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

Як писав KHARKIV Today, ексголова Харківської облдержадміністрації та нинішній голова Державної регуляторної служби Олексій Кучер не зміг довести Національному агентству з питань запобігання корупції факту придбання 77 біткоїнів