У дворах буде по дві — три — чотири труни: Гроза готується до поховань

Росіяни убили 52 людини під час панахиди за перепохованим військовим, майже у кожній сім`ї — по кілька загиблих.

У маленькому селі поруч із Шевченковим готуються ховати 52-х людей, які загинули під час поминального обіду на честь перепоховання українського військового.

Але коли передати землі зможуть усі тіла, напевно не знає ніхто. Тільки сьогодні пообіді слідчі завершили працювати на місці трагедії, перебрали кожну цеглинку, кожний уламок, що лишився від сільського кафе-магазину.

"Вилучили всі рештки тіл і документи в селі Гроза. Шукати загиблих під завалами допомагали три спеціально навчені службовий собаки. Одинадцять фрагментів тіл, в тому числі, дрібних, відправили на експертизу вчора. Вилучені сьогодні рештки тіл також будуть досліджені з використанням ДНК-лабораторій. Четверо мешканців Грози зникли безвісті, серед них двоє дітей. Чи стали вони також жертвами ворожого "Іскандера", зможемо сказати після закінчення ДНК-аналізів", - повідомив начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.

У Шевченковській військовій адміністрації (село Гроза розташоване неподалік) не знають, коли розпочнуться поховання. Із загиблими, напевно, прощатимуться і у Шевченковому, і у Грозі. Голова Шевченківської військової адміністрації Сергій Старіков, маючи на руках списки загиблих людей, не може точно сказати, до скількох сімей прийшла біда: хтось значиться зниклим без вісти, когось не впізнали.

"Розумієте, це було перепоховання українського військового. Туди прийшли близькі, рідні, знайомі. Сім'я військового загинула: син, дружина, невістка, а також батьки. Є кілька зниклих без вісті людей. Попереду складний процес упізнання. Тільки потім ми зрозуміємо, скільки сімей стали жертвами росіян", - сказав Старіков KHARKIV Tоday.

Сім'я Андрія Козиря хотіла перепоховати батька і чоловіка, адже коли він загинув, рідне село Гроза перебувало під тимчасовою окупацією. Тому син, теж військовий, улітку демоблізувався, одружився і у вересні організував перепоховання. Батька поховали вдома, 5 жовтня по ньому була панахида. Андрій і Ніна Козир загинули разом із мамою, бабусею, дідусем і кумами.

У сім'ї Пантелеєвих загинули четверо людей.

У сім`ї Валерія Козиря теж четверо загиблих: на поминальному обіді по Андрію Козирю були подружжя (батьки трьох дітей), із матір`ю і батьком, передає "Суспільне. Харків". 

"У кожному дворі буде по труні, а десь по три, а десь п'ять", - каже місцева жителька Тетяна.

У сім'ї засновника села Гроза, говорять сестри Інна та Любов, загинули рідна сестра і четверо двоюрідних братів і сестер.  Усі вони знали загиблого військового Андрія.

У сім'ї Володимира Муховатого загинули рідний брат із дружиною, а також мати.

У пані Тетяни, яка переїхала сюди під час повномасштабної війни з Куп'янська, загинули дочь і зять, без батьків залишилися двоє дітей. 

 

Тим часом стало відомо, що експерти ООН збиратимуть свідчення в Грозі, де Росія убила 52-х людей одним ударом.

А в селі Гроза тривають слідчі дії. Адже у день ракетного удару багато хто говорив про навідника серед своїх, який допоміг Росії завдати точного удару. Голова громади Сергій Старіков також схиляється до думки, що така людина була, адже "Іскандер" влучив прямісінько у кафе під час поминального застілля.

Як писав KHARKIV Today, до війни у селі Гроза у Куп`янському районі жили близько 500 людей, під час війни - понад 330. П`ятого жовтня Росія вдарила по селу "Іскандером", загинули 52 людини, зокрема одна дитина, ще двоє дітей вважаються зниклими без вісті.