Життя в "червоній" зоні карантину: школярі — по домівках, магазини застрайкували
З сьогоднішнього дня карантинні обмеження посилили у Великобурлуцькому районі, однак деякі торгові точки відкривалися, незважаючи на заборону.
До 21 вересня Великобурлуцький район буде перебувати в "червоній" зоні адаптивного карантину. Тут не повинен ходити громадський транспорт, школярі вчаться дистанційно, а продавати можна тільки продукти харчування. У перший день дії нових обмежень вже були порушники карантину. Про це KHARKIV Today повідомив голова Великобурлуцької районної адміністрації Василь Сорокін.
"Все залежить від свідомості людей. Поки штрафних санкцій не застосовуємо, працюємо над тим, щоб всі виконували вимоги. Почали торгові точки відкриватися, але відразу ж поліція і представники Держспоживслужби попередили про заборону. На сьогодні всі реагують", — розповів він.
За словами чиновника, на маршрути не вийшли всі автобуси — міжрайонних та міжобласних перевезень немає. Не пішли до школи діти, їх навчають дистанційно.
"Де є якісний інтернет і можливість — працюють в режимі відеоконференцій, де такої можливості немає — надсилають завдання дистанційно. Учні виконують, вчителі перевіряють. У нас така місцевість, що майже в кожному населеному пункті є зони, де немає покриття якісного. Може бути так, що у сусіда є, а через дорогу немає", — пояснив Василь Сорокін.
У прес-службі Харківської ОДА уточнили, через посилення карантину в Великобурлуцькому районі закрили 18 закладів середньої освіти. В тому числі, 17 перейшли на віддалене навчання, а ліцей в селі Григорівка закритий на класичний карантин. Там захворіли вчителі і навчальний процес не проводиться навіть віддалено. Також не працюють 14 дитячих садків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 44% харків'ян виступили за жорсткий карантин в разі другої хвилі коронавірусу
Голова Великобурлуцької РДА додав — через карантинні обмеження на вулицях районного центру стало менше людей.
"Соціальної дистанції дотримуються. Сьогодні народу на вулицях взагалі мало, тому що сполучення між населеними пунктами району скасували, тому у нас порожнє селище", — повідомив він.
Підприємства в Великобурлуцькому районі працюють в штатному режимі, на два з них підвозять людей.
"Там запроваджено моніторинг і температурний скринінг. Підвіз у нас на двох підприємствах, маршрути погодили з поліцією, це дозволено постановою Кабміну", — уточнив Василь Сорокін.
Станом на 7 вересня у Великобурлуцькому районі коронавірус підтвердили у 95 осіб, з них 21 чоловік одужав і один помер.
"На апаратах ШВЛ у нас немає хворих, був один випадок — жінка була на кисневій масці. Фактично, всі лікуються в стаціонарі 3-4 дні, і виписуються на доліковування в амбулаторії, як тільки поліпшується стан, проходить підвищена температура", — розповів голова РДА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кучер не виключає, що Харків потрапить до "червоної" зони карантину
Нагадаємо, 3 вересня за рішенням КТЕБ та НС в Києві, Великобурлуцький район віднесли до "червоної" зони адаптивного карантину. Там проживають більше 21 тисячі осіб, а кількість хворих перевалило за 90. Найбільше хворих на території Великобурлуцької ОТГ. Попередньо зараження пішло через те, що жителі Великобурлуцького району почали їздити до Харкова — абітурієнти та їх батьки подавали документи на вступ до вузів, школярі та їх батьки готувалися до нового навчального року.