З яких джерел можна набирати воду в Харкові

Джерельну воду рекомендують кип'ятити або знезаражувати.

На семи джерелах в Харкові вода не відповідає вимогам.

Харків'яни користуються водою з 11 джерел. За результатами досліджень протягом 2020 року не відповідала вимогам питна вода в шести джерелах. На їх території встановили інформаційні стенди про заборону вживання води негарантованої якості. Про це повідомили в Держспоживслужбі в Харківській області.

"Невідповідність питної води санітарно-мікробіологічними вимогам є основною причиною підвищення захворюваності серед населення на такі інфекційні захворювання, як вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусна інфекція і так далі, а також хвороби, пов'язані з хімічним забрудненням води, зокрема і водно-нітратної метгемоглобінемією", — пояснили вони.

У 2020 році за мікробіологічними показниками питна вода не відповідала вимогам:

  • у парку "Юність" (вулиця Полтавський шлях, 198);
  • на Олексіївській балці (вулиця Клочківська);
  • Петренки-1;
  • Петренки-2;
  • Петренки-3;
  • в "Китлярчиному яру" (вулиця Бучми). 

Санітарно-хімічні показники були не в нормі:

  • в парку "Юність" (вулиця Полтавський шлях, 198) через перевищення по жорсткості і вмістом нітратів;
  • на джерелі по вулиці Мінераловодський, 1 (невідповідність по водородному показнику).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому харків'яни отримали неправильні платіжки за січень: офіційно

Незважаючи на те, що відповідала нормам питна вода в Саржиному яру, Манжосовому яру, в селі Олешки і Глибокому яру в Держспоживслужбі рекомендують пити джерельну воду тільки після кип'ятіння або після додаткового очищення і знезараження.

"Для попередження негативного впливу на здоров'я населення нітратів, які можуть перебувати у воді приватних колодязів і свердловин і запобігання отруєнь, пов'язаних з підвищенням нітратів — не вживати таку воду взагалі. Для приготування їжі та питних цілей для дітей до трьох років використовувати фасовану або бутильовану воду гарантованої якості. Власникам індивідуальних колодязів або свердловин необхідно проводити контроль води, особливо в несприятливий період року. Для проведення досліджень звертатися до будь-якої лабораторії, яка має акредитацію на дані види досліджень", — пояснили вони.