Як харківські депутати допомагали провалити "антиколомойський" закон
Під час голосування за "антиколомойський" закон 6 харківських нардепів були відсутні, троє не голосували, 11 підтримали проєкт. Ця законодавча ініціатива — вимога МВФ.
30 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради депутати підтримали в першому читанні так званий "антиколомойський" законопроєкт №2571-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності". "За" проголосували 267 нардепів із 344.
Законопроект передбачає табу на повернення націоналізованих банків колишнім власникам, а також на повернення на ринок банків-банкрутів, власники яких отримали від судів дозвіл на скасування постанови НБУ про свою неплатоспроможність. При цьому екс-власники націоналізованих або ліквідованих банків зможуть отримати компенсацію збитків і втраченої вигоди. Отже, згідно з прийнятим законом, "Приватбанк" не зможе повернутися у власність Ігоря Коломойського.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Украина выиграла у Коломойского апелляцию по делу "ПриватБанка" в Лондоне
Проти прийняття законопроекту виступили лише 17 депутатів, утримався 31 депутат, ще 29 не голосували. Жоден із харківських нардепів не виступив проти закону. У залі були відсутні чотири депутати від "Слуги народу" — Дмитро Микиша, Марія Мезенцева, Вікторія Кінзбурська і Микола Кириченко (списковик), Олександр Фельдман від "Опоплатформи — За життя" і Віталій Данилов із "Батьківщини".
"Слуги народу" Олександр Куницький, Олексій Красов і позафракційний депутат Дмитро Шенцев не голосували. Підтримали "антиколомойський" закон харківські "слуги" —- Олег Бондаренко, Федір Веніславський, Андрій Одарченко, Павло Сушко, Євген Пивоваров, Олександр Литвинов, Дмитро Любота, Ганна Колесник, Юрій Здебський, Олександр Бакумов і Павло Якименко (списковик).
Як писав KHARKIV Today, у грудні 2017 року державний "Приватбанк" подав позов до Високого суду Лондона на своїх колишніх власників з вимогою накласти арешт на їхнє майно.
Банк довів, що його екс-власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов вивели майже 5,5 мільярда доларів з "Приватбанку" перед націоналізацією. Суд наклав всесвітній арешт на активи олігархів.
Коломойський і Боголюбов подали апеляцію на це рішення і довели, що справа "Приватбанку" не в юрисдикції Високого суду Англії, і суд не може накладати арешт на активи олігархів. "Приватбанк" це рішення оскаржив.