В Україні продовжили адаптивний карантин і ввели чотири рівні небезпеки
За словами прем'єр-міністра України, адаптивний карантин дозволяє контролювати рівень захворюваності коронавірусом. Тепер він буде діяти з чотирма рівнями епідемічної небезпеки — зеленим, жовтим, помаранчевим і червоним.
22 липня на засіданні Кабінету міністрів України вирішили продовжити адаптивний карантин до 31 серпня.
"Планується продовження адаптивного карантину в Україні до 31 серпня. Такий формат і підхід до карантинних заходів дає свої результати і дозволяє нам контролювати рівень захворюваності в Україні. Тобто робота на рівні окремих регіонів, робота на локальному рівні довела свою ефективність, тому ми будемо практикувати і продовжувати такі підходи для контролю рівня захворюваності та недопущення піків або перевантаженості системи охорони здоров'я", — сказав на початку засідання прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Рішення про продовження адаптивного карантину удосконалить його принципи. Прем'єр сподівається, що це допоможе зменшити навантаження на лікарні та лікарів.
За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, удосконалювати принципи такого карантину будуть введенням чотирьох рівнів небезпеки.
"Це нова постанова, яку пропонується застосувати з 1 серпня і до 31 серпня 2020 року. Вона буде регламентувати встановлення карантину на території України. У чому відмінність — в залежності від епідеміологічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях району встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19", — сказав Степанов.
Критерії залишаться колишніми — завантаженість ліжок (не більше 50%), середня кількість тестувань (не менше 24 на 100 тисяч населення), коефіцієнт виявлення випадків інфікування (не більше 11%) і показник динаміки зростання випадків інфікування (не більше 10%).
"Рівень визначатися буде автоматизованим програмним забезпеченням на основі певних алгоритмів і зібраних даних і затверджуватиметься Національною комісією з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Базовим рівнем моніторингу є моніторинг на рівні області показників, які використовуються і зараз", — пояснив міністр.
За його словами, якщо область і всі її райони не перевищують критерії та їх відносять до зеленої зони, то там діють наступні обмеження:
- в громадських місцях — маска або респіратор;
- проведення масових заходів — не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;
- проведення заходів в кінотеатрах або театрах із заповненістю на 50%;
- перевезення пасажирів — тільки в рамках сидячих місць.
Регіони, які будуть постійно знаходитися в зеленій зоні, не будуть вимагати втручання і посилення окремих протиепідемічних заходів національного рівня. Переглядати рішення будуть в разі п'ятиденного перевищення критеріїв.
"Якщо починають змінюватися індикатори п'ять днів поспіль, то відразу ми починаємо переводити регіон або окрему адміністративно-територіальну одиницю в жовтий (так звану буферну зону) рівень, це не суттєві зміни. Або помаранчевий і червоний. Ця постанова і всі ці критерії були розроблені на підставі нашого досвіду і досвіду західних партнерів, щоб це було максимально комфортно для всіх громадян країни", — зазначив Степанов.
Міністри попросили врегулювати питання перетину громадянами України особами без громадянства, іноземцями, які переміщаються з тимчасово окупованих територій на підконтрольну Україні територію, а також питання відкриття закладів культури, які дотримуються карантину.
Постанову прийняли одноголосно з доопрацюванням в одноденний термін.
Як писав KHARKIV Today, 20 травня Кабінет міністрів продовжив в Україні карантин, але зробив його адаптивним. 17 червня вирішили продовжити адаптивний карантин до 31 липня.