Учні з Харківської області розповіли про проблеми в школах
Старшокласники скаржилися на поганий інтернет, велику кількість домашніх завдань і холодні класи.
З 21 грудня по 10 січня серед учнів 10-11 класів шкіл Харківської області провели анонімне опитування. Більшість респондентів висловили невдоволення відсутністю в школі інтернету або слабкий інтернет-зв'язок. Відповідні результати опитування опублікували на сайті Харківської обласної державної адміністрації.
Всього в анкетуванні взяли участь 9288 школярів з Харківської області. З них 5449 (59%) — це дівчата і 3839 (41%) — хлопці. Зокрема, учням 10-11 класів запропонували відповісти на питання — "Що саме вам не подобається в школі, в якій ви зараз вчитеся?".
Більшість опитаних (46%) вибрали відсутність або слабкий інтернет-зв'язок, Wi-Fi. Це виявилося найсерйознішою проблемою для школярів з Лозівського району (57%). У розбивці по містах на відсутність інтернету найбільше скаржилися учні Лозової (64%).
Другою проблемою школярі назвали занадто велике навантаження і багато домашніх завдань (37% опитаних). Рівний відсоток респондентів виділили відсутність необхідних предметів для навчання в класах (карти, прилади, реактиви) і необ'єктивне оцінювання знань учнів — по 25%.
По 24% опитаних зійшлися на думці, що проблемними залишаються питання холодних класів і неможливість освоїти матеріал без репетитора. Для 20% учнів розклад занять виявився незручним.
Також школярі виділили такі проблеми:
- незадовільна організація харчування (18%);
- приниження учнів з боку вчителів (18%);
- недостатня кількість гуртків, факультативів, спортивних секцій (15%);
- низький рівень викладання навчальних дисциплін (12%);
- відсутність, брак комп'ютерів, електронних технологій навчання (12%);
- незадовільний стан спортивних та ігрових залів, майданчиків (12%);
- незадовільні побутові умови в школі (11%);
- приниження учнів з боку однокласників, інших учнів (11%);
- незадовільний стан класів, кабінетів (10%);
- незручне розташування школи, далеко добиратися (9%);
- недостатнє забезпечення підручниками (7%);
- незадовільна охорона території школи (7%);
- переповненість класів (6%);
- інше (не подобаються окремі вчителі, нецікаві предмети, корупція серед вчителів, санітарні умови в туалетах, дистанційне навчання, суворий дрес-код, "все влаштовує") — 6%.
Як писав KHARKIV Today, у школярів Харківської області запитають про якість харчування. Стартує опитування 1 березня 2021 року, яке пройде онлайн. Запитають про якість харчування не тільки учнів, а й їхніх батьків, а також працівників сфери освіти з питань безпечного харчування.