У МОЗ розповіли, кого і коли будуть вакцинувати від коронавірусу

Вакцинація буде добровільною.

Початок першого етапу заплановано вже на січень, однак терміни можуть посунути.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19. Вакцинувати населення планують в 2021-2022 роках. Прищепити обіцяють не менше 50% жителів України. Про це Максим Степанов повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Цей стратегічний документ готувався за участю профільних фахівців — національних і міжнародних експертів у сфері громадського здоров'я та імунізації, а також Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики. Підкреслюю, що вакцинація від COVID-19 в Україні буде виключно добровільною. Початок першого етапу заплановано на січень. Терміни можуть посунути на незначний час — це залежить від поставок вакцини", — повідомив міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків знову потрапив до лідерів з розповсюдження коронавірусу

Вакцинацію будуть проводити у п'ять етапів.

На першому етапі запланована вакцинація людей з критичним ризиком інфікування. Це медичні працівники та персонал, які надають стаціонарну допомогу хворим, люди в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку та працівники цих установ, військовослужбовці, які беруть участь в ООС на Сході України.

На другому люди з надзвичайно високим ризиком інфікування і ті, хто надає медичні послуги. Серед них — медичні працівники та персонал, які надають допомогу хворим, люди у віці від 80 років, працівники соціальної сфери.

Третій етап вакцинація людей з високим ризиком інфікування і тих, які виконують функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави. Люди у віці від 65 до 69 і 70 — 79 років, працівники критично важливих структур державної безпеки (поліція, співробітники СБУ, рятувальники і т.д.), вчителі та інші працівники сфери освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проконсультуватися з лікарем про коронавірус можна віддалено

Четвертий  вакцинація людей з підвищеним ризиком інфікування і тих, які виконують функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави. Люди у віці від 60 до 64 років, дорослі з супутніми захворюваннями, які перебувають в групі ризику по розвитку ускладнень від коронавірусу, особи, що знаходяться в місцях позбавлення волі та слідчих ізоляторах, працівники цих закладів, інші категорії населення і професійні групи, які знаходяться в групі ризику інфікування COVID-19, громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

На п'ятому, заключному етапі, планується вакцинувати інші категорії населення, які не входять до пріоритетних груп.

Імунізацію обіцяють проводити в кабінетах і пунктах щеплень. Також в МОЗ планують організувати мобільні бригади з імунізації і тимчасові центри вакцинації, які розгорнуть за прикладом Італії та Німеччини.