У лікарнях Харківської області з'являться бібліотеки

Першими "лікарняними бібліотеками" змогли скористатися пацієнти двох медустанов Харкова. Тепер такі бібліотеки з'являться в лікарнях віддалених куточків нашої області.

У кожній бібліотеці, яку облаштують в лікарнях, будуть маски і антисептики.

Перші "лікарняні бібліотеки" з'явилися влітку минулого року в Харківському обласному центрі онкології, потім в інституті медичної радіології і онкології. Тоді волонтер Наталія Яковлева захворіла на рак молочної залози і лікувалася в центрі онкології. Вона звернула увагу на те, що пацієнти зациклені на своїй хворобі і щоб відволікти їх — вирішила створити там бібліотеку разом з благодійним фондом "Харків з тобою".

"Я помітила, прийшовши на лікування, як важко, як страшно і в якій великій паніці люди, які перебувають на лікуванні. Для того, щоб відвернути від цього, вийти з ситуації паніки, страху — пропрацювали і придумали цей проект. Перша бібліотека спочатку з'явилася в відділенні хіміотерапії, а потім у відділенні мамології", — згадує волонтер.

Потім Наталія Яковлева взяла участь в конкурсі соціальних проектів "Україна — житниця майбутнього". Так, благодійний фонд "Харків з тобою" отримав фінансування на відкриття бібліотек і в інших лікарнях.

"Отримали фінансування на відкриття 10 міні-бібліотек в 10 лікарняних відділеннях нашого міста і області. Ми домовилися з Bayer [компанія, яка організувала конкурс — ред.], що вони будуть не тільки в онкоцентрі, а ще й маленькі бібліотеки в маленьких районних центрах. Тому що там ще більш складна ситуація, я взагалі ніколи не бачила, щоб книжечки гладили", — розповіла вона.

За словами лікаря центру онкології Олексія Жильцова, "лікарняні бібліотеки" допомогли розрядити обстановку в центрі онкології.

"Пацієнти, які приходять до нас на лікування, вони досить складні, лікування тривале і від одного тільки слова онкодиспансер пацієнт закривається в собі. Коли потрапляє до відділення на лікування — розмови тільки про свій стан здоров'я. Тому, коли в нашому центрі з'явилася можливість користуватися книгами, це досить розрядило обстановку. Пацієнти з задоволенням читають книги, вони навіть обмінюються книжками, висловлюють свої думки з приводу прочитаної літератури і іноді приносять навіть свої книги з дому", — пояснив лікар.

У кожній з 10 бібліотек буде близько 400 книг, серед них буде і "Кобзар" Тараса Шевченка, і словники.

"Уже чотири тисячі підібрані, вони чекають, що їх заберуть. Детективи, романи любовні або з різними життєвими історіями — позитивні, містики трохи менше. Обов'язково передамо і, я так для себе вирішив, в кожну бібліотеку "Кобзаря", Сковороду і так далі . Словники обов'язково поклав і посібники з вивчення мови", — уточнив засновник магазину VAM-book Сергій Голота.

"Лікарняні бібліотеки" з'являться в медустановах Мерефи, Чугуєва та Змієва, ще вакантні п'ять місць, волонтери чекають запитів від лікарень.

Наталія Яковлева додала, що бібліотеки в лікарнях будуть безпечними для читачів.

"Ми — прихильники правильних підходів і всі бібліотеки будуть витримані в рамках карантинної етики. Обов'язково будуть лежати маски, стоятимуть санітайзери. Наше завдання, щоб люди поліпшили якість життя тими способами, які ми пропонуємо", —розповіла вона.