У кожній лікарні Харкові встановлять генератор

Дизельні станції для альтернативного електропостачання вирішили купити, щоб не допустити трагедії, як у Львівській області.

Якщо в лікарнях раптово відключать світло, апарати штучної вентиляції легенів переключать на генератори.

До лікарень Харкова і області закуплять 17 дизельних станцій для альтернативного електропостачання. Запустити в роботу їх планують 31 грудня або 1 січня. Про це повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Тарас Пастух.

Генератори куплять за рахунок субвенції, яку перерозподілили 11 грудня (вона склала 14 350 000 грн). Як пояснив Пастух, деякі райони повністю не використовували раніше виділену субвенцію, Міністерство охорони здоров'я України дозволило перерозподілити кошти на поліпшення надання медичних послуг та закупівлю обладнання. Куплені генератори направлять до лікарень Харкова і області.

"Метою цього розпорядження було — перерозподілити кошти, за рахунок яких ми придбаємо зараз 17 дизельних станцій для забезпечення альтернативного енергопостачання всіх — хочу підкреслити — всіх лікарень, які є в підпорядкуванні Харківської обласної ради, адміністрації, які є на території наших районів і на території міста. Зараз також міський департамент веде роботу, щоб в цьому році додатково дві станції було поставлено. Ми закриємо повністю, на 100%, наші медичні заклади альтернативними джерелами живлення. Якщо, на дай Бог, виникнуть якісь обставини з припиненням електропостачання, вони зможуть забезпечити цілодобову подачу струму для наших медичних закладів", — пояснив заступник голови Харківської ОДА.

За його словами, дванадцять дизельних станцій вже знаходяться на території України, ще п'ять будуть тут 25 грудня. Зараз адміністрація вирішує питання з підрядником і сподівається на швидкий запуск роботи генераторів.

"Ми укладаємо договори з фірмою-підрядником, яка забезпечить доставку цих генераторів до кожного медичного закладу, забезпечить підключення і надалі візьме на обслуговування ці генератори. Ми розраховуємо, що до 31 грудня - 1 січня ці станції вже будуть запущені в роботу" , — зазначив Пастух.

Нагадаємо, після трагедії у Львівській області Кабінет міністрів України вимагав забезпечити безперебійний кисень і електрику в лікарнях.

Раніше, 27 листопада, в лікарні міста Жовква (Львівська область) померли двоє пацієнтів з коронавірусом віком 61 рік і 66 років, які були підключені до апаратів штучної вентиляції легенів, через відсутність електрики в реанімації. Електропостачання відключили на півтори години.

Департамент охорони здоров'я Львівської ОДА почав службову перевірку, поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) і ч. 2 ст. 119 (вбивство через необережність) Кримінального кодексу України.