У Харкові з'явився мурал, присвячений Каті Гандзюк
Поруч з входом до будівлі ГУ Нацполіціі Харківської області залишили портрет Каті Гандзюк і запалені свічки.
У середу, 4 листопада, поруч з будівлею ГУ Нацполіціі в Харківській області (вул. Дружин Мироносиць, 5) відбулася акція, приурочена до другої річниці смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк.
У заході взяли участь депутат обласної ради, представник ГО "Харківський антикорупційній центр" Дмитро Булах, а також активісти Олександра Щукіна (ГО "Смарт Медіа"), Міла Денчик (ГО "Світанок") і Олег Гребенюк (ГО "ФРІ Харків").
"Сьогодні ми згадуємо Катерину Гандзюк, згадуємо 4 листопада. Сьогодні рівно два роки з дня її смерті. Ми не закликали людей виходити на масштабні акції, як ми робили це раніше, ми вийшли невеликою кількістю людей згадати і нагадати, що у нас така влада, що в розслідуванні цього злочину досі не стоїть крапка. Ми запрошуємо поставити свічки біля портрета поруч з будівлею МВС, а також протягом дня приходити, ставити квіти і звертатися до влади, щоб вона забезпечувала порядок і безпеку громадян в нашій країні", — заявила Щукіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поруч з ХОДА пройшла акція на захист Сергія Стерненка
Активіст Олег Гребенюк також вважає, що правоохоронна система в країні недосконала.
"Це погане розслідування вбивства Шеремета, справа Марусі Звіробій і безчинство поліції у випадках зі зґвалтуванням жінок в Кагарлику, з вбивством п'ятирічного хлопчика поліцейськими в Хмельницькому. Все це говорить про те, що правоохоронні органи у нас не досконалі і не можуть захистити своїх громадян", — розповів Олег Гребенюк.
Активісти поставили поруч з входом до обласного управління поліції портрет Гандзюк і запалили біля нього свічки.
Крім цього, недалеко від ГУ Нацполіціі, а саме на паркані поряд з будівлею по вулиці Чернишевській, 14 (Національний науково-дослідний реставраційний центр України), намалювали мурал, присвячений Каті Гандзюк.
На муралі написано: "Давайте триматися купи і горнутися один до одного. Бо спочатку вони розберуться з лівими руками правих, потім з правими руками мусорів, а далі доберуться і до нас — обичних п***ливих граждан".
Це цитата самої активістки, поруч з нею зображено її обличчя.
Як писав KHARKIV Today, херсонська активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в лікарні після того, як 31 липня того ж року невідомий облив її концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла. Активістку терміново транспортували до Києва, де вона перенесла більше десяти операцій.
П'ятьох фігурантів справи про вбивство Гандзюк — Сергія Торбину, Микиту Грабчука, Віктора Горбунова, В'ячеслава Вишневського і Володимира Васяновича — визнали винними.
У червні 2019 року районний суд Дніпропетровської області визнав зловмисників винними за ст. 27, 28 і 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене групою осіб за попередньою змовою). Так, Торбину засудили до шести з половиною років позбавлення волі, Грабчука — до шести, Вишневського і Васяновича — до чотирьох років, Горбунова — до трьох.