У Харкові побудують нову підстанцію, щоб зняти навантаження з ТЕЦ-5
На будівництво нової підстанції хочуть витратити 2,3 мільярда гривень. Гроші хочуть взяти в кредит у Європейського інвестиційного банку.
Національна енергетична компанія "Укренерго" побудує біля Харкова підстанцію "Слобожанська". Її потужність складе 400 Мегавольт-ампер, займе вона близько двох гектарів площі. До підстанції приєднають понад сто кілометрів нових ліній "Харківобленерго". Про це повідомили в пресслужбі акціонерного товариства "Харківобленерго".
Місце будівництва ще уточнюють. Швидше за все, це буде північна частина Харкова, в районі Окружної дороги. На підприємстві запевняють, що нова підстанція поліпшить надійність живлення харківських споживачів, які живуть в північних районах — житлових комплексах Олексіївський, Павлове Поле, Іванівка та Сокольники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшуки в "Харківобленерго": в прокуратурі розповіли, як співробітники присвоїли мільйон гривень
Почати будувати нову підстанцію планують у 2022 році, орієнтовна вартість проєкту становить близько 2,3 мільярда гривень. Завершити будівництво хочуть за 2,5-3 роки. Зараз розглядають можливість фінансування будівництва підстанції за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку. Підстанція буде повністю автоматизована, тому управляти її обладнанням будуть дистанційно з диспетчерського центру "Укренерго".
"Підстанція 330 кіловольт"Слобожанська" стане опорною для харківського енергокола і дозволить переключити на неї частину споживачів міста Харкова і північних районів Харківської області та додатково передати в мережу 110 кіловольт до 400 Мегавольт-ампер потужністю. Завдяки цьому знизиться навантаження транзитних зв'язків 110 кіловольт від підстанції 330 кіловольт, а також зменшиться залежність від можливостей роботи ТЕЦ-5, підвищиться надійність та якість електропостачання", — пояснив директор з експлуатації та розвитку мереж Національної енергетичної компанії "Укренерго".
Відзначимо, будівництво підстанції 330/110 кіловольт "Слобожанська" передбачене планом розвитку системи передачі на 2021-2030 роки, розробленим "Укренерго" і затвердженим Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.