У центрі Харкова розпочали демонтаж старовинного особняка. Незабаром тут збудують багатоповерхівку

Робітники до квітня збираються розібрати двоповерховий будинок, у якому раніше знаходився тубдиспансер. На час демонтажу будинок навіть не захистили парканом.

У будівлі покинутого туберкульозного диспансеру по вулиці Маршала Бажанова, 11 протягом  тижня  демонтували дах і почали розбирати цеглу з другого поверху.

Ударними темпами робітники демонтують будівлю на Маршала Бажанова, 11, яка датується другою половиною XIX століття. Співробітники ТОВ "Демонтажсервіс" закінчили демонтаж даху, розібрали стельові перекриття і приступили до розбору другого поверху. Тут не церемоняться зі старою цеглою: там, де кладка збереглася ідеально, її просто розбивають ломом. Свою роботу називають "ліквідацією аварійності", а не банальним знищенням старовинного особняка.

Поспілкуватися з нами погодився чоловік, який представився виконробом Максимом. Насправді це був Сергій Жиляков - чоловік Юлії Жилякової, директора тієї самої фірми, яка проводить демонтаж. Раніше ми вже зустрічалися з ним - під час демонтажу старого будинку в провулку Класичному (поруч з книжковим ринком).

Він продемонстрував документи, в яких йдеться про те, що до 12 квітня 2020 року фірма повинна провести "роботи по усуненню аварійно-небезпечної ситуації, яка склалася на  другому поверсі і прилеглих боксах нежитлового приміщення".

"Найняли нас безпосередньо для цього. Ось договір купівлі-продажу нежитлової будівлі, що показує, що ТОВ "Енергопромзв'язок" є власником. Власники мають право робити, що хочуть, як хочуть ... В даний момент ми усуваємо аварійну ситуацію, тут  була пожежа - бомжі влаштували підпал. Тому, щоб нікого ніде не вбило, акуратно розбираємо аварійні балки і так далі ", - розповів KHARKIV Today Сергій.

Він не заперечує, що кінцевою метою є знесення будівлі і подальша забудова цієї ділянки.

"У моїх планах - ліквідувати аварійну ситуацію, розібрати будинок, а далі вже безпосередньо забудовники будуть робити. За цей час ми демонтували парапет,  дах і аварійні стелі ", - розповів Сергій Жиляков.

Територія, на якій проводяться роботи, до цього часу не захищена парканом. Жиляков обіцяє, що скоро він з'явиться, як і інформація про те, що і хто буде споруджувати на цьому місці.

ПЕРЕДІСТОРІЯ

Будівля, про яку йде мова, була збудована в кінці XIX століття. Хто її архітектор - невідомо. У кінці 1930-х років минулого століття там розташовувався туберкульозний диспансер, а саме - протитуберкульозне відділення №5 міського клінічного протитуберкульозного диспансеру №1. Амбулаторне відділення для дорослих обслуговувало пацієнтів аж до 2010 року. Потім в будівлі провели дезінфекцію, з того часу воно було у власності Фонду держмайна, до  жовтня 2018 року, допоки депутати Харківської міськради не дали дозвіл на відведення земельної ділянки із зміною цільового призначення ТОВ "Енергопромзв'язок". Згідно з рішенням, ділянку площею 0,8244 га віддали під будівництво багатоквартирного житлового будинку з підземним паркінгом.

Раніше перед будинком був невеликий парк і навіть фонтан, але його знищили, а дерева зрубали.

Біля будівлі ростуть два дуби, які в 1976 році були внесені до реєстру пам'яток. Одному з них - понад двісті років, другому - більше сотні. Вони входять до  ботанічної пам'ятки природи місцевого значення "Чорноглазівські дуби"

 

KHARKIV Today ранее писал, что 14 декабря 2018 года "Харькозеленстрой" начал работы по вырубке около заброшенного тубдиспансера. При этом, в соответствии с охранным обязательством, на его территории запрещены любые строительные работы, а также уничтожение деревьев.

Ранее Харьковский антикоррупционный центр сообщал, что что здание диспансера принадлежит владельцу и руководителю ООО "Энергопромсвязь" Владимиру Почапскому. Телефон этой фирмы совпадает с телефонами фондовой компании "Инвеста" и ЧАО "М-Инвест", которые долгое время была совладельцем ООО "Энергопромсвязь" вместе с Владимиром Почапским. ФК "Инвеста" на 100 % принадлежит Виктору Субботину — генеральному директору "Турбоатома".