Скоро в Антарктиду. Учасники експедиції потренувалися в Харківській області
Перед поїздкою в Антарктиду учасники літньої експедиції пройшли тижневий тренінг у селі Мартове (Харківська область).
12 учасників антарктичної експедиції отримали знання та навички, необхідні для життя і роботи в антарктичних умовах. Їх навчали на базі Низькочастотної обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН, розташованої в селі Мартове (Печенізький район). Експедиція відправиться в Антарктиду в кінці березня. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти.
"Річна експедиція зазвичай складається як з досвідчених учасників, так і з новачків. Цього разу в команді — половина новачків. Тому навчання є дуже важливим елементом підготовки до року життя і роботи в Антарктиді. Тим більше під час тренувань учасники вже максимально "відокремлені" від зовнішнього світу, що дозволяє побачити їх командну взаємодію ", — пояснив голова Національного антарктичного наукового центру МОН України Євген Дикий.
Вченим показали, як працюють вимірювальні комплекси обсерваторії, подібні прилади розміщені на станції "Академік Вернадський". В обсерваторії вимірюють ті ж параметри атмосфери і навколоземного космічного простору, що і в Антарктиді.
Крім цього, вчені-геофізики тренувалися обробляти дані з цифрового іонозонда, високочастотних приймачів, метеостанції — обладнання, що допомагає відслідковувати стан навколоземного середовища. Ці прилади, зокрема, важливі для якісного радіозв'язку, надійної роботи GPS-позиціонування, налаштування резервного каналу комунікації з літаками тощо.
Учасникам антарктичної експедиції читали лекції про правовий статус Антарктиди, вимоги природоохоронного законодавства, техніку безпеки на станції тощо.
"Ми говорили про проблемні ситуації, які можуть виникати під час зимівлі, техніку безпеки, дивилися, як влаштовані будівлі станції", — пояснив керівник експедиції Юрій Отруба, який вже вшосте відправиться на зимівлю.
Учасників експедиції пригощали стравами кухаря Василя Омеляновича — він цілий рік буде годувати їх в Антарктиді.
Як писав KHARKIV Today, протягом року в Антарктиді будуть работать 7 вчених, лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик і системний адміністратор. З Харкова на станцію "Академік Вернадський" відправиться геофізик Ганна Соїна, Андрій Сопін, який займається геокосмічними дослідженнями і дизеліст-електрик Юрій Лишенко.