Претенденти на посаду ректора медакадемії пішли до суду через Федака
7 лютого у Харківській медичній академії післядипломної освіти (ХМАПО) пройшли вибори ректора. У них взяли участь екс-директор департаменту охорони здоров'я ХОДА Богдан Федак і завідувачка кафедри педагогіки вузу Олена Касьянова.
Ще трьох кандидатів — співробітників ХМАПО — Міністертво охорони здоров'я до виборів не допустило. Вони звернулися до суду.
За результатами виборів ректора вишу ні Федак, ні Касьянова не очолить ХМАПО. Із 692 осіб, які брали участь в голосуванні, більшість — 390 осіб — не підтримали жодного із кандидатів. За екс-директора департаменту охорони здоров'я ХОДА свій голос віддали 187 виборців. А завідувачці кафедри педагогіки ХМАПО дісталося 97 голосів.
Ще до результатів виборів один із претендентів на посаду ректора вузу Елгуджа Діасамідзе заявляв: якби всіх кандидатів допустили на вибори, то у Богдана Федака не було б шансів зайняти цю посаду.
"Не дай бог ректором ХМАПО стане Богдан Федак, і всі знають, чому. Призначення Федака (на посаду директора департаменту охорони здоров'я ХОДА в 2018 році. - Авт.) не погодила колишній міністр охорони здоров'я Супрун. Юридично він, начебто, міг бути начальником обласного управління охорони здоров'я, але є моральні цінності. Лікар, який має судимість за торгівлю дітьми, не має морального права керувати навчальним закладом, який займається підвищенням кваліфікації лікарів. Кого він буде готувати, вбивць в білих халатах? ", — сказав Діасамідзе.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Департамент охорони здоров'я ХОДА очолив головний лікар з Донецької області
Ще одного кандидата на конкурс ректора ХМАПО, доктора медичних наук Олександра Хвисюка дивують дії МОЗ.
"Перевагу надано тим людям, які до нашого основного процесу мають непряме відношення. У цьому ми вбачаємо, можна навіть сказати, корупційний компонент, тому що були порушені права не тільки кандидатів, а й права колективу, основні принципи автономії, самоврядування, академічної доброчесності ",— вважає Хвисюк.
Третій претендент на конкурс ректора вузу, доктор медичних наук Олег Короп, також не виключає корупційну складову з боку Міністерства.
"Я вбачаю їх неправомірні дії в тому, що відповідь, яка надійшла, перш за все нам, трьом відхиленим кандидатам, надіслана з порушенням термінів, які передбачені законом. Будь-яке рішення може бути оскаржене в судовому порядку, що ми і зробили. Звернулися до правоохоронних органів, у суд",—підкреслив Короп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові студенти-медики навчатимуться оперувати і приймати пологи на манекенах
За словами кандидата медичних наук Елгуджі Діасамідзе, вибори там проходять за "сценарієм" МОЗ.
"Я звертався чотири рази у листопаді і грудні в МОЗ із різними інформаційними запитами, але на жоден з них не отримав відповідь. 28 грудня був поданий позов до Київського окружного адміністративного суду на бездіяльність МОЗ. Спочатку процедура виборів була порушена. Сама процедура прийому документів — вже корупційна складова. Тому що приїжджаєш в МОЗ, привозиш пакет документів, а у тебе їх за переліком ніхто не приймає: "кладіть в папку, запечатайте і додайте туди заяву". Я вважаю, що в будь-який момент, щоб прибрати непотрібного кандидата, можна будь-який документ вилучити,а ви потім не доведете, що цей документ був у папці ", — пояснив Діасамідзе.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доктор Комаровський зібрався на гастролі в Росію
Як писав KHARKIV Today, через два місяці після звільнення з ХОДА Богдан Федак подав декларацію в якості кандидата на посаду ректора Харківської медичної академії післядипломної освіти. Раніше, в грудні 2019 року, Федак пішов на лікарняний, а 3 грудня написав заяву про звільнення за власним бажанням. KHARKIV Today він повідомив, що закінчує кар'єру і збирається "передавати знання".