"Нічого, крім підтримки": харківські підприємці вийшли під будівлю ХОДА

Підприємці виступають проти фіскальних реєстраторів для малого бізнесу.

Харківські підприємці просять Олексія Кучера підтримати їх і закликати "Слугу народу" внести правки до законопроекту, який вводить фіскальні реєстратори для малого бізнесу.

2 березня до будівлі Харківської обласної державної адміністрації в черговий раз вийшли близько сотні підприємців, їх підтримали представники "Національного корпусу". Вони просили губернатора Харківської області Олексія Кучера підтримати внесення правок до законів №128 і №129, які передбачають наявність касового апарату в дрібному бізнесі і штрафи за його відсутність.

Активісти тримали плакати "Захисти свій ФОП" і "Захисти свій бізнес". За словами координатора координаційної ради SaveФОП Андрія Бабуджана, впровадження касових апаратів призведе до знищення малого бізнесу, а підприємці змушені будуть їхати з країни.

"Все, що написано в законах, спрямоване або на те, щоб ми закрили бізнес, або просто виїхали з країни. Ми прийшли до Олексія Кучера, ми нічого не вимагаємо, крім підтримки. Розглядатимуться альтернативні законопроекти у Верховній Раді. Ми просимо, щоб їх просто внесли і розглянули, щоб пішли на зустріч двом мільйонам підприємців. Ми вимагаємо, щоб він просто висловив підтримку, що він — за народ, що він не проти підприємців. адже він теж "слуга народу", — пояснив KHARKIV Today Бабуджан.

Бабуджан в бізнесі з 1998 року. Спочатку торгував сам, потім відкрив дві мережі і найняв реалізаторів. Він зазначає: співробітники не впораються з новими касовими апаратами, їх потрібно навчати, а це — час. Крім того, апарат може не друкувати фіскальний чек, якщо немає інтернету або світла. А ось відсутність чека загрожує штрафом.

"У мене магазин на ринку. Іноді виходить заробити 7000-8000 гривень, іноді нічого не виходить, ми — сезонники. Купили куртки в Одесі, а тут продаємо. Зараз ми працюємо за єдиним податком і в середньому я плачу від 2000 до 2500 гривень. Є мінімальна зарплата, на яку нараховуються податки. Припустимо, я плачу співробітнику зарплату 10 000 гривень і оплачую з цих грошей податок. Тепер же в будь-якій торговельній мережі, чи то магазин на ринку, чи ятка, повинен стояти касовий апарат. Уявіть, я стою на вулиці взимку при мінус 10 градусах. Телефон розряджається за півгодини. Якщо я неправильно виб'ю чек, або у мене не буде інтернету чи світла, або я вчасно не відправлю цей продаж (звітність в електронному вигляді. — Авт.), буду платити штраф. Я більше буду займатися звітом, ніж продажем. Якщо продавець не розуміє, у нього кнопковий телефон, як бути? Мінімальний штраф становить майже 8000 гривень за порушення касової дисципліни ".

Підприємець вважає, що посилювати закони потрібно, але не для малого бізнесу. На його думку, депутати, приймаючи закон, не усвідомлювали за що голосують.

"Люди, які писали ці закони, до реалій життя і торгівлі не мають відношення. Вони борються з ухиленням від сплати податків у великих мережах і це правильно. А ми до чого? Вони хочуть, щоб ми перестали існувати як клас, і всі люди пішли отоварюватися в супермаркети ", — поскаржився координатор SaveФОП.

Підприємці пропонують внести правки до законопроекту і скасувати введення фіскальних апаратів. Вони вважають, потрібно продовжити працювати за усталеною, спрощеною системою оподаткування. Минулої акції активісти віднесли письмове звернення в облдержадміністрацію, в канцелярії його прийняли. Тепер вони очікують відповіді. Крім того, SaveФОП планує віднести такий же документ до міськради. А 18 березня, коли відбудеться засідання комітету з питань податкової і митної політики, — влаштувати акцію в Києві.

Як писав KHARKIV Today, более 100 харьковских предпринимателей митинговали возле Офиса президента.