Медики "шкидкої допомоги" в Харкові виходять на страйк
З 18 травня медики "швидкої допомоги" готові почати безстроковий страйк.
Про це вони попередили голову Харківської обласної адміністрації Олексія Кучера. Причиною того, що лікарі зважилися відкрито говорити про свої проблеми, стало те, що їм так і не виплатили обіцяну надбавку за додатковий ризик при роботі в період епідемії коронавірусу, крім того, не забезпечили костюмами спецзахисту. Про це медики написали у відкритому листі губернатору.
"Ми всі їздимо на COVID-19, пневмонії, підозри, перевезення підтверджених. Всі члени бригади контактують з пацієнтами і в рівній мірі ризикують заразитися. Менше 5% наших колег отримали виплати", — йдеться в листі.
Медики також пишуть, що використовують одноразові костюми по два і більше разів, що суперечить правилам.
Лист підписали більше 60 осіб. За словами волонтера Наталії Попової, медики були готові вийти на страйк ще в п'ятницю, 15 травня, але відмовилися на деякий час від цієї ідеї, оскільки неможливо було не виїздити на виклики — за це передбачена кримінальна відповідальність.
"Поки незрозуміло, як почнеться страйк — на одній підстанції або відразу на всіх. Але вперше співробітники "швидкої допомоги" готові будуть говорити про свої проблеми не анонімно", — розповіла волонтер KHARKIV Today.
Пізніше стало відомо, що на акцію протесту вийдуть працівники 1-ї підстанції на Отакара Яроша. Страйк розпочнеться о 7.30.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кучер розповів, коли харківські медики отримають 300% надбавки
Волонтери Харкова, які допомагають медикам боротися з епідемією коронавирусу, давно говорять про брак медикаментів, засобів захисту і кадрів у багатьох медустановах області. Ця інформація і раніше надходила до голови облдержадміністрації. Олексій Кучер навіть пообіцяв не звільняти лікарів, які розкажуть правду про готовність лікарень до коронавірус і закликав говорити про нестачу засобів захисту не анонімно. Потім губернатор з'їздив з перевіркою на підстанцію "швидкої допомоги", після чого прийшов до висновку, що бригади забезпечені всім необхідним.
У Харківській області кожен четвертий хворий на коронавірус — медик. За даними лабораторного центру, діагноз підтвердився у 178 лікарів і працівників медустанов.