Харків'янам покажуть середньовічні катакомби, зброю і амулети

В експозиції Харківського історичного музею — артефакти салтівської культури.

Харків'яни зможуть більше дізнатися про археологічний бренд Харківської області.

16 вересня в Історичному музеї відкриється виставка "Алани, болгари, хазари?" про історію відкриття і дослідження Салтівських пам'ятників на території сучасної Харківської області.

Експозиція побудована на матеріалах археологічних експедицій музею з 1982 по 2019 рік з Салтівських могильників регіону. Досліджувати салтівську археологічну культуру почали 120 років тому, тоді відкрили катакомбовий могильник недалеко від села Верхній Салтів (сучасний Вовчанський район Харківської області).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сергій Жадан запрошує на лекції про Харків

Після цього пам'ятники раннього середньовіччя виділили в окрему археологічну культуру, її назвали Салтівською археологічною культурою (друга половина VIII — перша половина X століття). Виявлені артефакти були пов'язані з часом Хазарського каганату (одне з найпотужніших державних утворень півдня Східної Європи останньої чверті I тис. н.е.).

На виставці, зокрема, будуть представлені ґрунтові склепи (катакомби) поховання в звичайних ямах з орієнтуванням померлих в східному і західному секторах поховання за обрядом кремації.

У вітринах будуть предмети озброєння, кінського спорядження, предмети господарсько-побутового призначення, кухонний і столовий посуд. На виставці представлять жіночі набори прикрас і металеві елементи костюма, в наборах власних амулетів. В експозиції також є артефакти, які свідчать про широкі торгові зв'язки населення салтівської культури з Візантією і країнами Близького Сходу — монети, намиста, посуд.

Виставка "Алани, болгари, хазари?" буде працювати на четвертому поверсі музею. На карантині тимчасовий графік роботи — з 14:00 до 17:00 з вівторка по суботу включно.