Харків'ян запрошують на квартирники до резиденції "Слово"

Заходи проходять у вихідні.

Цими вихідними учасниками квартирників у "Слові" стануть поет і музикант Senin, а також поет Артем Полежака.

У лютому починається новий сезон Харківської резиденції "Слово", з 2018 року вона працювала як
Харківська літературна резиденція. У цьому сезоні вона змінила не тільки назву, а й — формат. З минулого року резиденція отримала постійну адресу: будинок "Слово", квартира, яка колись належала публіцисту Петрові Лісовому.

Тепер проєктом займається харківська команда. Резидентів цього року вибирали не на основі конкурсу, а за запрошеннями — виходячи з тем, якими вони займаються. Першою резиденткою в ​​цьому році стане письменниця і дослідниця Люба Якимчук, яка працює над книгою про Михайла Семенка, основоположника українського футуризму. Семенко з дружиною, актрисою Наталією Ужвій, жили в квартирі саме навпроти Лісового, так що можна сказати, що письменниця і дослідниця буде працювати буквально по сусідству з об'єктом свого дослідження. Люба Якимчук була сценаристкою і документального (2017 рік), і художнього (предпродакшн) фільмів "Будинок "Слово".

Зустріч з нею і розмова про Михайла Семенка запланована в "Слові" у лютому. Це частина проєкту
квартирників.

"Квартирники в "Слові" стали ще одним важливим нововведенням року — це камерні і важливі зустрічі з тими, хто творить актуальну українську культуру. Вони вже стартували з презентацій книг "Постійне місце проживання" (Сергій Жадан, Павло Маков) і "Справа Василя Стуса" (Вахтанг Кіпіані) і продовжаться авторськими вечорами поета і музиканта Івана Сеніна (5 лютого) і поета Артема Полежаки (6 лютого).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові покажуть фільм "Дике поле" і поділяться історіями зі знімального майданчика

З цього сезону резиденція буде приймати не тільки літераторів, а й творців, які працюють в інших жанрах (музика, візуальні мистецтва, театр) — у взаємозв'язку з літературою. А ще — літературознавців, культурологів, науковців-гуманітаріїв, які вивчають Україну в радянській історії та історіографію, сучасну соціокультурну ситуацію в Україні.

Більшість авторів, які будуть жити в "Слові" в цьому році, так чи інакше працюють з темами і
матеріалами, що мають відношення до української культурної революції 1920-30-х років. Крім Люби Якимчук, яка закінчує роботу про Семенка і кверофутуризм, це будуть: дослідниця "наших 20-х" Ярина Цимбал (Київ), американська режисерка українського походження Вірляна Ткач (Нью-Йорк) і берлінський музикант родом з Харкова Юрій Гуржі.

У суботу, 5 лютого, в резиденції "Слово" (вулиця Культури, 9) запланований квартирник Івана Сеніна. Він обіцяє прочитати старі, нові та ще ненаписані вірші. На захід вже не можна потрапити, оскільки через карантин обмежена кількість місць.

У неділю, 6 лютого, там же повинен відбутися квартирник Артема Полежаки, він буде читати вірші. На захід ще можна зареєструватися. Вхід у костюмі пінгвіна — безкоштовний. Тих, хто буде без костюма, просять зробити благодійні внески від 100 гривень.