Харківські лікарі відмовляються направляти на безкоштовний тест на коронавірус. Пацієнти скаржаться на "сімейників"
Харків'яни продовжують скаржитися на сімейних лікарів, які відмовляються видавати направлення на тестування. Хоча Київ вимагає тестувати всіх з підозрою.
Ще на минулому тижні голова Міністерства охорони здоров'я Степанов вимагав від регіонів збільшити кількість тестів на коронавірус. Від МОЗ надійшов лист з аналогічним змістом. Але все одно мешканці продовжують скаржитися, що їм не дають направлення на безкоштовні тести.
"Якщо сімейні лікарі відмовляють, є "гарячі "лінії, вони працюють не просто формально. Кількість звернень невелика, 5-7 зі всієї області. Найбільше серед них — скарги на відмову видавати направлення сімейними лікарями на тести", — повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Тарас Пастух.
Проблема — не в наявності тестів. За словами Пастуха, область додатково отримала "швидкі" тести. Скоро їх розподілять до лабораторій і лікарень. Крім того, з понеділка "додасться" ще одна лабораторія — пацієнтів з підтвердженим коронавірусом почне приймати Обласна лікарня, де також буде лабораторія.
"Сьогодні до нас прийшли "швидкі" тести. У них схожий принцип дослідження ПЛР, вони більш точні, ніж ті "швидкі" тести, що були на початку епідемії. Зараз ми їх будемо розподіляти для нашої сімейної ланки і екстреної допомоги. Тест через кілька хвилин буде давати розуміння, людина дійсно хвора COVID-19 або, можливо, це якесь інше респіраторне захворювання. Це дозволить сортувати людей у відповідності до тих лікарняних закладів, куди їх потрібно доставляти", — сказав Пастух.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усіх хворих на ГРЗ тестуватимуть на коронавірус
Всім, кому відмовляють у безкоштовному тестуванні, чиновник радить звертатися на "гарячу" лінію МОЗ.
Зараз дослідження проводять в 17 лабораторіях — державних і приватних. Разом вони готові приймати до 5000 чоловік на добу, але на даний момент такого попиту немає.
"Лабораторний центр отримує централізоване фінансування для своєї роботи, але і передбачено фінансування його, де він може укладати і вже укладені договори з приватними лабораторіями. Вони можуть направляти і проводити дослідження в приватних лабораторіях. Це часу багато забирати не буде. Потужність лабцентру близько 2, 5 тисячі тестів. У нас є три лабораторії комунальних — інфекційні. Приватні лабораторії можуть забезпечити від 2 до 3 тисяч досліджень на добу", — сказав Пастух.
Нагадаємо, консультацію з питань протидії поширенню коронавірусу в МОЗ дають за безкоштовним номером 0-800-60-20-19. Раніше чиновник говорив, що дзвінки від жителів нашого регіону потрапляють до Харківської ОДА.
Як писав KHARKIV Today, в Харківській області коронавірус підтвердили у 63 тисяч 178 жителів (470 за добу), з них 913 померли і 47 тисяч 340 одужали.