Харківська область подавала інший варіант Перспективного плану формування територій громад — експерт
Експерти знайшли невідповідності в прийнятому Кабміном Перспективному плані формування територій громад Харківської області.
15 квітня на засіданні Кабінету міністрів України було прийнято рішення "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Харківської області", яке передбачає створення 56 громад. Однак вихідний варіант плану Харківська облдержадміністрація подавала інший. Про це KHARKIV Today повідомила експерт з питань децентралізації та місцевого розвитку Діана Баринова.
Зокрема, у експерта виникли питання стосовно Біляївської об'єднаної територіальної громади Первомайського району. Так, в документі, опублікованому нардепом Олексієм Гончаренком, до складу Біляївської ОТГ входять громади — Суданська, Закутнівська, Миронівська і Роздольська. Однак рішення про об'єднання в Біляївську ОТГ ще в минулому році прийняли сім сільських рад. Крім зазначених, до її складу увійшли — Верхньорільська ОТГ, Дмитрівська та Красненьківська громади. У підсумку ці три виявилися в списку Первомайської ОТГ.
"Біляєвська ОТГ Первомайського району складалася з семи сільських рад. Ці сільські ради вже пройшли процес об'єднання ще в минулому році, отримали позитивний висновок обласної державної адміністрації. Всі документи про їх об'єднання були подані обласною державною адміністрацією в ЦВК. Населення цієї ОТГ становить майже 7 тисяч, вони мають всі шанси бути самодостатньою громадою з хорошими показниками. У тому варіанті, який вчора з'явився в Інтернеті, зокрема, в вашому виданні, в їх складі залишилося лише 4 сільських ради, 3 були віднесені до міста. На якій підставі це було зроблено — не зрозуміло. Хоча не варто забувати, що ніхто з нас ще не бачив офіційного тексту розпорядження КМУ, — пояснила Діана
Баринова. — Розриваючи вже створену громаду і залишаючи в ній лише чотири сільських ради, Кабмін робить цю громаду не самодостатньою. Мало того, що це не відповідає волі людей, так це ще й суперечить економічним принципам. Я ще хоч якось погодилася б з рішенням віднести всю її до міста. А коли її просто розбили — це не зрозуміло. Я сподіваюся, що це якась помилка".
Нестикування є і з формуванням Нововодолазької ОТГ. У документі, прийнятому Кабміном, в складі Нововодолазької ОТГ такі громади: Нововодолазька, Бірківська, Знам'янська, Одринська, Ордівська, Просянська, Сосонівська, Староводолазька. Однак, за словами експерта, раніше, відповідно до перспективного плану, затвердженого Харківською обласною радою, в Новодолазьку ОТГ входили ще дві громади — Ватутінська і Рокитнянська, які зараз опинилися в Мереф'янській ОТГ.
"У січні-лютому цього року до Нововодолазької ОТГ приєдналися Ватутінська і Рокитнянська громади, були проведені громадські слухання, отримано висновок обладміністрації, прийняті відповідні рішення сесії, документи відправлені до ЦВК. Перспективний план по цих громадах — Нововодолазькій, Зміївській та Мереф'янській — був затверджений ще сесією Харківської обласної ради до внесення змін в закон, яким обласні ради були виключені з цього процесу. Я вважаю, що виключення обласних рад з цього процесу було великою помилкою. Поки у нас в Харківській області всі зміни проходили через сесії облради — все було прозоро і зрозуміло, підставою для прийняття рішень щодо змін в перспективний план завжди був факт об'єднання, хоча б проходження основних його етапів. У тексті, який позавчора підірвав Інтернет, було дуже багато "дивних" рішень: до Височанської громади віднесені Глибоківська і Лук'янцівська сільські ради, які знаходяться на відстані близько 100 кілометрів, в іншій частині Харківського району. Сподіваюся, що це все-таки помилка", — прокоментувала Діана Баринова.
Вчора заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Тарас Пастух ввечері екстрено провів онлайн-зустріч з головами місцевих рад, щодо яких виникли питання, за участю народних депутатів Олексія Красова і Дмитра Микиші.
"Всі висловили свої позиції. Тарас Пастух підкреслив, що ОДА подавала до Кабміну зовсім інший варіант Перспективного плану, і це, швидше за все, помилка, адже офіційного тексту ніхто поки не бачив. Також запевнив, що облдержадміністрація звернеться письмово до Мінрегіону і Кабміну для врегулювання цього питання", — повідомила Баринова.