"Харківобленерго" відключив цілий будинок від світла в розпал карантину
17-поверховий будинок залишився без електроенергії з невідомої причини. У жителів немає заборгованості та укладені договори з постачальником.
Але це не завадило співробітникам "Харківобленерго" знеструмити ЖК "Родники" вранці 2 липня. Будинок — новобудова, заселена практично повністю. У більш ніж п'ятисот сімей на руках є договори на постачання послуги. Але це не допомогло. Без попередження жителів залишили без можливості приготувати їжу, випрати і вирішити інші побутові проблеми. Мешканці кажуть, що ніяких повідомлень від компанії-монополіста не отримували і взагалі не розуміють, як можуть відключати світло в будинках, де немає газу.
Крім того, "Харківобленерго" порушив постанову Кабміну, яка забороняє відключати світло навіть за борги в період карантину. Йдеться про постанову № 211 "Про запобігання поширення на территорії України коронавірусу COVID-19" від 11 березня. З того часу дію документа ніхто не відміняв.
Не розуміють, на якій підставі відключено світло, і в обслуговуючій компанії — будинок знаходиться на балансі ЖЕК "Новобуд-комфорт". Ніяких попереджень про можливе відключення ні вони, ні забудовник — Курязький домобудівний комбінат — не отримували. Відносини з постачальником були врегульовані договором, 30 червня компанія відправила листа до "Харківобленерго" з проханням пролонгувати відносини. Але 2 липня будинок знеструмили.
Наступного дня потерпіла сторона звернулася до районної прокуратури № 4.
"Дії щодо відключення від енергопостачання з боку "Харківобленерго" є злочинними, порушують статтю 194 КК України (умисне пошкодження або руйнування об'єктів електроенергетики, якщо ці дії призвели або могли призвести до порушення нормальної роботи цих об'єктів, або заподіяли небезпеку для життя людей", — сказано в зверненні.
У компанії "Харківобленерго" пообіцяли повідомити, на якій підставі будинок знеструмлений, пізніше. За словами прес-секретаря Володимира Скічка, дія постанови про заборону відключати електроенергію в період карантину поширюється тільки за умови наявності заборгованості, на всі інші випадки — ні.