Кернес відмовився скликати сесію Харківської міськради, щоб збільшити зарплати медикам на час карантину

Кернес відмовився ставити питання про скликання позачергової сесії міськради на голосування і згадав Уляну Супрун.

Кернес відмовився ставити питання про скликання позачергової сесії міськради на голосування і згадав Уляну Супрун.

22 квітня на черговій сесії міськради позафракційний депутат Ігор Черняк попросив Харківського міського голову скликати позачергову сесію наступного понеділка, щоб виділити гроші на доплати лікарям, які лікують хворих коронавірусом.

За словами Черняка, міста, бюджет яких поступається харківському, знайшли набагато більше грошей на боротьбу з коронавірусом. У Дніпрі та Запоріжжі виділили по 100 мільйонів гривень, в Одесі — 145 мільйонів гривень і 157 мільйонів гривень — у Львові. Поки харківські медики отримують ту ж зарплату, що і до епідемії — 6-6,5 тисячі гривень лікарі і 3,5 тисячі гривень — медперсонал і чекають доплат від держави. Київ за рахунок міського бюджету збільшив зарплату лікарів в кілька разів.

"Після того, як на минулій сесії міський голова проголосив 2020 рік роком медицини в Харкові, я сподівався побачити якісь зміни в цій програмі. Але у нас був проголошений рік медицини, а фінансуємо ми і далі зоопарк. Така дивна ситуація. Якщо говорити про цю програму і що тут є — ми бачимо 126 мільйонів загального обсягу збільшення фінансування. Але якщо ми подивимося більш детально, то з цих коштів 50,5 мільйона — це субвенція, яку ми отримали, яку ми не можемо не перерозподілити. А власних грошей — 47 мільйонів з державного бюджету і 28 мільйонів — резервний фонд. На 28 мільйонів ми ще збільшуємо резервний фонд. Ось, власне, і всі витрати з міського бюджету в рік медицини на подолання коронавірусу ... ", — повідомив Черняк.

Кернес не погодився з аргументами і сказав, що вважає доплати медикам обов'язком держави. А тому міський бюджет залишиться осторонь.

"Ваша команда "Самопомочі", яка голосувала в Раді ще того скликання за реформу, так звану Супрун-реформу, або як вона там називається. Ви говорили, що все добре, реформа, реформа, реформа. Ось другий ступінь реформи з 1 квітня було введено. Що зробив Харків? Виділив гроші на всю програму, забезпечив всі лікарні обладнанням. Ми готові були, ми включилися в систему Національної служби здоров'я. Далі що, де держава зі своїми зобов'язаннями? Це зобов'язання держави ... у міста немає інфекційних лікарень. Інфекційні лікарні — лікарні обласного підпорядкування. Лікарі, які лікують коронавірус, працюють в обласних лікарнях. У місцевих лікарнях заборонено карантином робити планові операції, планові заходи і так далі. Наші стосунки з іншими можливостями, не те що зміцнюємо матеріально-технічну базу, а даємо поштовх, щоб ми були кращі, ніж інші. А кошти витратити — це не фокус ... А те, що повинна зробити держава, нехай виконує свої зобов'язання", — сказав Кернес.