Кабмін виділив майже 1,5 мільйона гривень на школи Харківської області

Субвенцію повинні витратити на закінчення будівництва, реконструкцію і капремонт шкіл, а також формування нового освітнього простору. 

Кабмін виділив школам субвенцію, яку потрібно витратити на проекти з розвитку шкіл спільно з місцевим бюджетом. Реалізувати проекти необхідно до кінця 2020 року.

На розвиток українських шкіл — будівництво, капремонти і формування нового освітнього простору— виділили 3,5 мільярда гривень. Бюджетам усіх областей України, в тому числі Харківській, розподілили по 1,4 мільйона гривень. Відповідний проект постанови "Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми "Здібна школа для кращих результатів" прийняли 12 лютого на засіданні Кабінету міністрів.

"Ремонт або завершення ремонту, закупівля обладнання і створення навчальних кабінетів, оновлення інтер'єрів в шкільних приміщеннях — ось можливості, які надає ця субвенція школам",—зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Головним розпорядником субвенції виступить Міністерство освіти і науки України. Частину коштів повинні вкласти в реалізацію проектів органи місцевого самоврядування. Якщо проекти фінансуються з обласного бюджету, то субвенція становитиме 70%, а 30% повинен компенсувати місцевий бюджет. Якщо ж проект буде реалізовуватися в районах і об'єднаних територіальних громадах, частина коштів від держави складе не більше 90%, решту 10% виділяють місцеві бюджети.

За задумом, будівництво, ремонт шкіл і формування нових освітніх просторів сприятимуть поліпшенню освітнього процесу, органи місцевого самоврядування не мають можливості повністю оплатити такі проекти, тому необхідна субвенція.

"Проект спрямований на досягнення мети: щоб випускники шкіл були самодостатніми, творчими та креативними особистостями, які мають ґрунтовні знання і володіють компетенціями, необхідними в сучасному світі, — йдеться в документі. — Матеріально-технічна база закладів загальної середньої освіти — застаріла і потребує постійного оновлення. Органи місцевого самоврядування не можуть в повному обсязі вчасно забезпечити оновлення освітнього простору".

Для отримання субвенції визначено критерії, яким повинні відповідати школи. Так, субвенція дістанеться школам, де загальна кількість учнів не менше 200 осіб.

Крім того, претенденти на отримання субвенції повинні надати документи про наявність відведеної під будівництво земельної ділянки. Завершити будівництво за ці кошти необхідно до кінця 2020 року.

Щоб отримати субвенцію, школи повинні подати заявку в облдержадміністрацію. Чиновники проведуть перевірку документів і оголосять, які проекти пройдуть. При прийнятті рішення будуть враховуватися загальна кількість учнів, обґрунтування про необхідність реалізації проекту, зазначений обсяг фінансування з місцевого бюджету і субвенція. Сформований список всіх проектів з позначенням пріоритетних облдержадміністрації повинні подати в Міністерство освіти і науки. Кінцевий термін подачі заявок в МОН — 13 березня 2020 року.

Якщо проект схвалять і виділять субвенцію, розпорядники щомісяця повинні до 5 числа подавати обласним адміністраціям інформацію про реалізацію проекту, звіт про використання субвенції та коштів місцевих бюджетів. І до цього докладати фото. Після цього обласні адміністрації будуть звітувати перед Міністерством освіти і науки до 10 числа кожного місяця.