Із підписами представників "бойовиків": що сталося в Мінську

Підписи представників "Л / ДНР" Владислава Дейнеги і Наталії Никонорової, нарівні з представниками ОБСЄ, України і Росії поставили на документі, який визнає суб'єктність "ОРДЛО".

11 березня в Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи, де домовилися про створення органу, який фіксує суб'єктність "ОРДЛО".

Фіксувати суб'єктність "ОРДЛО" буде Консультативна рада. Її заснують 25 березня 2020 року після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини. Про це стало відомо з документів, які ZN.ua надало джерело в переговорній групі.

У документах зазначено — критерії та порядок призначення членів Ради визначаються Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, Російською Федерацією, Федеративною Республікою Німеччина, Французькою Республікою та ОБСЄ самостійно. Отож Росія отримала статус гаранта-спостерігача.

"Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєктів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту відповідно до Комплексних заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей України",— йдеться в рішенні ТКГ.

Підписи під документами поставили: представник ОБСЄ Хайді Грау, екс-президент України Леонід Кучма, представник Росії Азамат Кульмухаметов, представники "ДНР" Наталія Никонорова і "ЛНР" Владислав Дейнего. Останнього розшукує СБУ. Також в переговорах брали участь голова Офісу президента Андрій Єрмак і заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак, вони досягли домовленості про створення Консультативної ради в політичній підгрупі.

Волонтер Юрій Бутусов назвав підписання документів державною зрадою.

"11 березня в Мінську підписано ганебний акт про капітуляцію України у Війні за незалежність. Але ніяких повноважень Кучма для прийняття цього рішення не має, все це можна і потрібно відзначити. І все це буде скасовано. Якщо в країні є Служба безпеки, то вона зобов'язана відкрити кримінальну справу проти всього складу Тристоронньої контактної групи в Мінську, за порушення Закону України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях ". Таємно, без погоджень із Верховною Радою, представником України прийнято сценарій Путіна — фактичне визнання окупаційних властей РФ як "представників окремих районів України". Визнання "окремих районів" повністю суперечить позиції самого президента Зеленського, який в Мюнхені 15 лютого заявив: "ми готові до переговорів з місцевим населенням, але не з невизнаною, з точки зору міжнародного права, владою", — написав Бутусов в Фейсбук.