300-річчя Сковороди відсвяткують на державному рівні: як голосували харківські нардепи за постанову

Верховна Рада прийняла відповідну постанову.

Підтримали рішення святкувати 300-річчя Сковороди 12 народних депутатів з Харківської області, вісім були відсутні, один не голосував.

4 листопада на засіданні Верховної Ради України прийняли постанову "Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди". "За" проголосували 280 народних депутатів, з них 12 — харківські.

"3 грудня 2022 року минає 300 років від дня народження Григорія Савича Сковороди — відомого українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога, — сказано в пояснювальній записці. — До харківського періоду його життя належить десятирічна викладацька робота в Харківському колегіумі, курс лекцій з етики та поетики, філософські трактати і діалоги".

Крім того, відзначається внесок Сковороди в українську культуру. Мета постанови — святкування на державному рівні 300-річчя Григорія Сковороди, популяризація інтелектуального здобутку філософа, залучення широкого кола громадськості до участі в культурному житті, особливо Харківського і Полтавського регіонів.

Згідно з постановою, Кабмін і міністерства повинні провести організаційні роботи з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, передбачити відповідні витрати в проєктах держбюджету на 2021 і 2022 роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фельдман і альпаки: поруч з пам'ятником Голодомору в Харківській області нардеп поселив тварин

Крім того, державний комітет буде організовувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені життю і творчості Григорія Сковороди. "Укрпошті" запропонували видати серію відповідних поштових марок, Нацбанку — виготовити і ввести в обіг ювілейну монету. Місцевим державним адміністраціям запропонували розробити план заходів з відзначення 300-річчя філософа.

Автори зазначили, що прийняття постанови підвищить імідж держави, сприятиме популяризації інтелектуального надбання Григорія Сковороди, приверне суспільство до вивчення його спадщини і підвищить туристичний потенціал України, зокрема Харківської та Полтавської областей.

Як повідомила одна з авторів постанови Ірина Фриз, буде відпрацьовуватися звернення до ЮНЕСКО про внесення дати 300-річчя Сковороди до календаря пам'ятних дат. Ідея постанови належить харків'янину Ігорю Піддубному.

"Слуги" — Дмитро Микиша, Вікторія Кінзбурська, Федір Веніславський, Олександр Литвинов, Анна Колесник, Юрій Здебський, позафракційний Дмитро Шенцев і Віталій Данилов ( "Батьківщина") були відсутні.

"За" проголосували 12 нардепів: "Слуги народу" Марія Мезенцева, Микола Кириченко, Олександр Куницький, Олег Бондаренко, Андрій Одарченко, Павло Сушко, Дмитро Любота, Олександр Бакумов, Олексій Красов, Євген Пивоваров, списковик Павло Якименко і позафракційна Юлія Світлична.

Не голосував Олександр Фельдман ( "Опоплатформа — За життя").