14 000 підприємців Харківської області звернулися за допомогою через карантин
Тільки половина підприємців, які займаються дрібним і середнім бізнесом і оплачують ЄСВ за найманих працівників, звернулася до Харківського обласного центру зайнятості за допомогою. Із закладених 400 мільйонів поки виплати підтверджені на 47 мільйонів гривень.
Карантин триває, а значить ФОП мають право отримати допомогу Кабміну. Харківській області дали майже 400 мільйонів гривень на ці цілі, але до цього часу звернулися не всі підприємці. За словами директора Центру зайнятості Володимира Міненка, заяви написали близько 14 000 підприємців, вже готові пакети документів на виплати загальної суми 47 мільйонів гривень. Ще є час, щоб претендувати на ці гроші. А поки наша область залишається на 3 місці по "карантинній" допомозі, попереду — Сумська та Чернівецька області.
Хто може отримати допомогу
Допомогу на період карантину можуть отримувати власники малого та середнього бізнесу, ФОП з річним оборотом до 50 мільйонів гривень. За словами Міненка, допомога надається підприємствам, які в період карантину зупинилися або працювали частково. Звернутися потрібно протягом 90 днів. Сума виплат на одного найманого працівника максимум 4723 гривні.
Якщо ваше підприємство вже працює, це не заважає звертатися за допомогою.
"Якщо ви призупинили свою діяльність, а зараз вже відновили, то все одно маєте право на виплати, звертайтеся", — сказав Міненко.
Обов'язкові умови:
1. ФОП не є пенсіонером або сумісником;
2. вимушено зупинив або призупинив свою діяльність;
3. справно платив ЄСВ за своїх співробітників протягом мінімум півроку.
За даними Центру зайнятості, в області таких 45 000 ФОП, більше 11 500 працюють без найманих працівників. Після звернення до Центру зайнятості виплати отримають більше 16 000 чоловік. Чим пізніше звернеться ФОП, тим менше виплата буде.
Що потрібно
Порядок надання документів спрощений. Потрібно всього 3 документи: заява в простій формі, копія наказу про зупинення роботи підприємства, відомість за формою.
За словами Володимира Міненка, не потрібна навіть довідка ДФС про оплату ЄСВ. Оплата ЄСВ — відповідальність роботодавця, який звертається за допомогою.
До кінця червня 203 підприємцям з Харківської області відмовили у допомозі, головні причини —немає 6 місяців роботи і оплати ЄСВ.
Звертаються в основному ФОП зі сфери послуг — власники кафе, ресторанів, перукарень.