У Харкові спотворили мурал рівності людей ЛГБТ +

Це сталося через три дні після того, як над малюнком завершили роботу.

На новому муралі з'явився напис на мові ворожнечі. Через це звернуться до поліції.

У ніч на 6 серпня у центрі Харкова невідомий молодий чоловік кремезної статури змалював мурал на стінах громадського центру для ЛГБТ + і доброзичливих людей PrideHub. Малюнок, який повинен був зробити стіну "антивандальною", отримав офіційний дозвіл на реалізацію проєкту. Про це повідомили у громадській організації "Харківське жіноче об'єднання "Сфера".

"Мурал рівності" минулого тижня завершили харківські художниці Ірина Водолаз та Катерина Буштрук на стінах PrideHub у Харкові, через три дні на малюнку з'явився вандальний напис на мові ворожнечі.

До цього на стіні PrideHub у Харкові написали: "Бути різними добре разом". Мурал виконали у стилістиці всеукраїнської кампанії "Різні.Рівні". Зараз невідомий дописав: "Не означає бути збоченцями".

"Ми планували цей мурал шість місяців і через три дні після завершення роботи художницями, на мурал скоєно напад. Очевидно, це вандалізм на ґрунті ненависті, покликаний залякати нашу організацію і ЛГБТ + спільноту Харкова. Ми будемо вимагати належного розслідування цього злочину і відповідної реакції міської влади на вандалізм у місті", — розповіла програмна директорка "Сфери" Анна Шаригіна.

Представниці "Сфери" готують офіційну заяву до поліції про псування майна на ґрунті нетерпимості.

"Діяли ті ж люди, що робили минулі написи — це видно з манери поведінки і написання букв. Ми складемо заяву і передамо записи з камер спостереження і інші докази до поліції", — повідомила президентка організації Віра Чернигіна.

У "Сфері" нагадали, з початку ХарківПрайд-2020 на громадський центр нападали мало не щодня протягом тижня: закидали яйцями, обливали сечею двері, розбивали вікна і розмальовували стіни. Відразу після інцидентів представниці "Сфери" зверталися із заявою до поліції. Однак місцева поліція досі не розкрила жоден з нападів.

Як писав KHARKIV Today, метою авторів муралу було "зцілити" будинок, надати йому відчуття легкості і безпеки. На стіні громадського центру з'явились різні елементи декору, невеликі дзеркала, що відображають промені світла, цитати і художні символи.