Жителю Харківщини, який здавав учасників АТО, оголосили новий вирок
В'ячеслав Артюхов після звільнення з-під варти погрожував свідкам розправою.
Полтавський апеляційний суд скасував виправдувальний вирок 44-річному жителю селища Шевченкове (Куп'янщина), який допомагав російським загарбникам. Чоловікові призначили десять років тюрми із позбавленням права обіймати посади у держорганах на 15 років та з конфіскацією майна.
Зазначимо, мова йде про В'ячеслава Артюхова.
Слідчі встановили, що під час окупації чоловік здавав російським окупантам адреси учасників АТО/ООС і правоохоронців, допомагав облаштувати блокпости та виконував різні завдання.
"Крім того, обвинувачений допомагав окупантам облаштовувати блокпости, виконував їхні вказівки, що шкодило нацбезпеці, пропонував місцевим бути посередником між ними й російськими військовими. За період окупації він навіть встиг отримати "грамоту" та "благодарность" від головного гауляйтера Харківщини "за весомый вклад в борьбу с неонацизмом на Украине", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
Чоловіка затримали після деокупації Шевченкового. Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, права внесення застави не надав. У суді чоловік не погодився з обвинуваченням та заявив про свою начебто проукраїнську позицію. Суд вирішив, що він невинний.
"У судовому засіданні чоловік заявив, що його обмовили. Захисник доводив, що його клієнт має проукраїнську позицію, співав українські пісні і за українську піксельну форму в окупації його побили росіяни. Вироком Диканського районного суду Полтавської області від 1 вересня 2023 року фігуранта виправдано через недоведеність провини. Чоловіка було звільнено з-під варти", — розповіли у прокуратурі.
Проте прокурори не погодилися із вироком та подали апеляцію. Також вони просили взяти чоловіка під варту на час розгляду справи, оскільки, за словами чотирьох людей, після того, як його звільнили з-під варти, він став погрожувати.
"Допитані безпосередньо в судовому засіданні апеляційного суду свідки під присягою повідомили, що обвинувачений неодноразово погрожував їм безпосередньо чи через близьких родичів фізичною розправою за те, що вони в суді першої інстанції давали стосовно нього показання про вчинення ним злочинів під час окупації селища російськими військами. Чоловіка було взято під варту без права внесення застави, поки розглядалась апеляційна скарга", — повідомила прокуратура.
Полтавський апеляційний суд скасував виправдувальний вирок. Винним чоловіка визнали за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Вирок уже набув чинності.
Як писав KHARKIV Today, Артюхову повідомили про підозру у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України) заочно у липні 2022 року, коли Шевченкове було ще окупованим. Але потім справу перекваліфікували на ст. 111-2 КК України (пособництво державі-агресору). Артюхов із березня по травень 2022 року працював "керівником Народної міліції" у Шевченковому.