Жителі окупованого селища у Харківській області зламали флагшток із триколором
Противник хоче взяти під контроль фінансові потоки на захоплених українських територіях.
Український бізнес на тимчасово окупованих територіях змушують працювати за російськими правилами. Про це 28 квітня повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони.
"РФ активізує заходи, спрямовані на встановлення окупаційного режиму на захоплених територіях Сходу та Півдня України. Минулого тижня перший заступник керівника адміністрації президента РФ Сергій Кірієнко провів у Донецьку нараду за участю "керівників" так званих Л/ДНР. На нараді обговорювалися питання створення та подальшої діяльності російських військово-цивільних адміністрацій. Особлива увага приділена терміновому впровадженню системи обов'язкового платного ліцензування українських приватних підприємців для торгівлі із суб'єктами РФ. Це, на думку загарбників, дозволить окупаційному режиму взяти під контроль фінансові потоки на захоплених українських тереторіях. А надалі повністю переорієнтувати місцевий бізнес на російський ринок", — розповіли розвідники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допомога для переселенців. Жителі п'яти громад Харківської області не зможуть отримати виплати
За їхніми даними, зараз спробам окупантів "перезапустити" місцевий бізнес чинить опір значна частина місцевого населення. А також перешкоди з боку традиційної російської корупції.
"Так, у селищі Шевченкове Харківської області окупанти дали можливість налагодити роботу місцевого ринку. На його території було вивішено російський "триколор". Обурені місцеві жителі зламали флагшток. Після цього окупанти обіцяли закрити ринок у разі повторення інцидентів", — розповіли у Головному управлінні розвідки. .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окуповане селище Харківщини просить про допомогу. Немає світла, зв'язку, їжі, росіяни влаштовують репресії
До того ж, у Боровій окупанти змушують керівників сільгосппідприємств виводити людей і техніку в поле та розпочинати весняно-польові роботи.
"Водночас більшість техніки або розбита, або викрадена самими ж окупантами. Дається взнаки і тотальний дефіцит посівних і пально-мастильних матеріалів. До того ж, аграріям не гарантується безпека — кілька фермерів підірвалися на снарядах і мінах при спробах проводити польові роботи. Тим аграріям, які відмовляються працювати, погрожують "націоналізацією" землі", — пояснили розвідники.