Жителі Харківської області перейшли до "Нафтогазу": що змінюється
450 000 сімей на Харківщині водночас стали клієнтами "Нафтогазу". Триває перехідний період, під час якого деякі сервіси державної компанії ще не працюють.
На початку 2023 року усі жителі Харківської області (за виключенням Харкова, де оператором й надалі залишається "Харківмісьгаз") стали споживачами газу від "Нафтогазу". Це сталося, оскільки державна компанія продовжує відбирати залишки газового бізнесу Дмитра Фірташа. Загалом в Україні блакитне паливо від державної компанії замість приватних тепер отримуватимуть близько 8 мільйонів клієнтів.
KHARKIV Today звернувся до пресслужби НАК "Нафтогаз", аби з'ясувати, що зміниться для споживачів Харківської області, як платити за рахунками жителям деокупованих територій та людям, які досі знаходяться в тимчасовій окупації, чи зважати на повідомлення колишнього надавача послуг - "Харківгаз".
ЧИ ЗМІНИТЬСЯ МЕХАНІЗМ ПЕРЕДАЧІ ПОКАЗАНЬ?
.АТ "Харківгаз" залишається оператором для споживачів Харківської області та продовжує надавати послуги з розподілу (доставки) природного газу. Клієнтами АТ "Харківгаз", яке рішенням Уряду увійшло до групи НАК "Нафтогаз України", є 450 тисяч родин Харківщини.
"Наразі завершується інтеграція АТ "Харківгаз" до групи НАК "Нафтогаз України", тому для клієнтів "Харківгазу" змінюються сервіси і програмні продукти, за допомогою яких можна передавати показання лічильників та отримувати дані про нарахування", - повідомили у пресслужбі компанії.
У січні клієнтам принесли паперові рахунки, у яких зазначена інформація про наявність боргів/передплати, стану особового рахунку та щомісячної вартості розподілу газу на 2023 рік. Відповідно до діючого законодавства, споживачам газу необхідно оплачувати вартість розподілу газу за поточний місяць до 20 числа поточного місяця.
Оплата, як і раніше, здійснюється на банківські реквізити АТ "Харківгаз" за існуючими у споживачів особовими рахунками у розмірі, зазначеному у квитанції.
ЧИ ЗМІНЯТЬСЯ РАХУНКИ І ЧИ ТРЕБА ВІДКРИВАТИ НОВИЙ КАБІНЕТ НА САЙТІ?
Усі оплати, які здійснюють споживачі газу через банківські та фінансові установи, надходять на рахунки "Харківгазу" . Відкрити особистий кабінет можна зараз на сайті gas.ua. Після завершення налаштувань нового програмного забезпечення всі дані особових рахунків споживачів будуть доступні в особистих кабінетах на сайті gas.ua.
Особові рахунки за розподіл газу для клієнтів АТ "Харківгаз" не зміняться.
НА ЯКОМУ САЙТІ Є ДОСТОВІРНА ІНФОРМАЦІЯ
Із 16 січня сайт АТ "Харківгаз" kh.dsoua.com та сторінка у Фейсбуці www.facebook.com/kh.gaz.104.ua заповнюються не працівниками АТ "Харківгаз", а розміщена з цієї дати інформація не є актуальною та не висвітлює достовірну інформацію про АТ "Харківгаз".
Новий сайт АТ "Харківгаз" з'явиться невдовзі.
ЯК ПЕРЕДАВАТИ ПОКАЗАННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ
Передати показання лічильників клієнти АТ "Харківгаз" можуть наступними способами:
• на сайті gas.ua; client@gas.ua
• за телефонами 066-300-2-888 (Vodafone), 098-300-2-888 (Kyivstar), 093-300-2-888 (Lifecell)
• у центрах обслуговування клієнтів районних дільниць та відділень АТ "Харківгаз".
КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЩОДО ПЕРЕРАХУНКУ ХАРКІВ'ЯНАМ, ЖИТЛО ЯКИХ ПОШКОДЖЕНЕ
Клієнтам АТ "Харківгаз", житло яких через бойові дії не придатне для проживання, нарахування призупиняють. Для цього потрібні відповідні документи.
"Проводиться на підставі актів аварійних та технічних служб про пошкодження інфраструктурних об’єктів або за заявою власника житла, з доданим документальним підтвердженням руйнування його оселі. Самостійно залишити заяву на перерахунок можна в районних дільницях АТ "Харківгаз" за місцем проживання або надіслати на адресу АТ "Харківгаз": 61109, м. Харків, вул.. Безлюдівська, 1", - повідомили в АТ "Харківгаз".
ЧИ ТРЕБА ПЕРЕОФОРМЛЮВАТИ СУБСИДІЮ
Ні, інтеграція АТ "Харківгаз" до групи НАК "Нафтогаз України" не передбачає необхідності переоформлення мешканцями Харківської області вже наданої державою субсидії для оплати житлово-комунальних послуг.
У "Харківгазі" також нагадують, що після деокупації спеціалісти компанії відновили близько 800 кілометрів пошкоджених газопроводів, понад 200 пошкоджених газорегуляторних пунктів.
ЩО ПЕРЕДУВАЛО
У 2022 році держкомпанія "Нафтогаз" за рішенням суду забрала в олігарха Фірташа обласні гази. Унаслідок деолігархізації близько восьми мільйонів українців стали клієнтами "Нафтогазу". На початку 2022 року були змінені менеджери у "Харківгазі" та "Дніпрогазі". Ці дії компанії Фірташа назвали рейдерським захопленням.
За даними "ЕП", директором "Харківгазу" став Анатолій Бистрай, який у 2009-2012 роках керував "Криворіжгазом" (належав росіянину Вексельбергу, Який продав їх у 2012 році Фірташу). Також Бистрай з 2017 року належав до полтавського осередку партії Сергія Тарути "Основа".