Жителі Харківщини видавали старі хати за зруйновані, щоб отримати кошти з державного бюджету

У поліції розкрили деталі схеми, яка працювала понад рік.

Деякі жителі Ізюму вирішили нажитися за рахунок програми єВідновлення.

Вони укупі з чиновниками та представниками комісії, яка мала обстежувати пошкоджене під час російської окупації житло, видавали старе розвалене житло як таке, що було пошкоджене у 2022-2023 роках. Цю схему придумали, щоб отримати кошти за державною програмою.

"Максимально нахабна схема працювала в Ізюмі. У міській раді члени комісії, яку спеціально створили для допомоги постраждалим від російської нападу, вирішили заробити. Для цього підшукували потенційних "жертв", приймали від них документи та фальсифікували все так, ніби житло було пошкоджено внаслідок ворожої агресії. Місцеві мешканці в цій оборудці брали участь з минулого року. Під виглядом зруйнованого житла до державних органів подавали і цілі будинки, і ті, що завалилися від старості ще до вторгнення", - повідомив начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.

Потім так звані "постраждалі" отримували сертифікати за програмою "єВідновлення", підшукували житло начебто для купівлі, імітували угоду (наприклад, з родичами або сусідами), а гроші ділили між усіма учасниками схеми.

Слідчі провели обшуки в Ізюмській МВА, перевіряють усі адреси, за якими отримували кошти, а також експертів та співробітників ЦНАПу.

Нагадаємо, раніше у Харківській обласній прокуратурі повідомили, що в Ізюмському районі гроші за зруйноване житло отримували "чужі" люди. Пройшли 25 обшуків, у поліції відкрили кримінальну справу за ч. 2 ст. 15 і ч. 5 ст. 190 (замах на шахрайство) Кримінального кодексу України.