Збитки "ХПІ" від ворожих обстрілів склали майже 1,5 мільярди гривень

Найбільше постраждав спорткомплекс "Політехнік".

У Національному технічному університеті "ХПІ" підрахували збитки, які завдали навчальному закладу російські обстріли.

Вони склали майже 1,5 млрд. грн. У тій чи іншій мірі постраждали 18 будівель університету. У них пошкоджено вікна та фасади, порушені системи водопостачання, опалення та електрики.

Найбільше постраждав спорткомплекс "Політехнік" — ігрова зала та легкоатлетичний манеж зруйновані на 90%. Російська ракета вдарила по ньому в ніч з 23 на 24 червня 2022 року. Значних руйнувань зазнав і навчальний корпус У-4, туди ракета прилетіла 19 серпня.

В університеті йдуть відновлювальні роботи.

"Основну частину будівельних матеріалів ми купуємо за кошти університету. Велику допомогу нам надає Асоціація випускників НТУ "ХПІ". Вони — наші небайдужі випускники, а також патріоти ХПІ з Китаю, В’єтнаму та багатьох інших країн, роблять свій посильний внесок у відновлення рідного університету", — повідомляє пресслужба "ХПІ" з посиланням на проректора Магомедєміна Гасанова.

Будівельники замінили склопакети та віконні блоки у гуртожитку №2 (понад 100 штук) та у коворкінг-центрі (71 штука), встановили нові шибки на вікнах лабораторного корпусу "Стара фізика", головного адміністративного корпусу та у 10-й секції гуртожитку "Гігант". 

Замінено також склопакети та відремонтовано дах у гуртожитку №7, який був пошкоджений внаслідок ракетного обстрілу. У навчальному містечку замінили більшу частину трубопровідної системи водопостачання та опалення, і зараз у діючих корпусах є вода, світло та опалення. Відремонтовано також два сходові марші в гуртожитку "Гігант", зараз проводиться робота з ремонту коридорів, приведено до ладу чотири блоки у гуртожитку №7, у планах зробити ремонт у кухнях гуртожитку №8.

Виконано капітальний ремонт корпусу кафедри фізичного виховання. Він відгороджений стіною від пошкоджених легкоатлетичного манежу та ігрової зали, у корпусі також встановили нові вікна і двері.

В університеті приводять до ладу бомбосховища. У підвальні приміщення провели протипожежну сигналізацію та систему оповіщення, а проект проточно-витяжної вентиляції вже отримав позитивну оцінку експертів.