За шкоду довкіллю Харківщини з Росії вимагатимуть репарації

Збитки довкіллю Харківської області сягнули понад 83 мільярди гривень.

Збитки верифікують за новими методиками. 

На Харківщині тільки почали рахувати збитки, завдані російською війною. Підрахунки тривають на нещодавно деокупованих територіях. Про наслідки війни для навколишнього середовища розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

"Дуже велика сьогодні проблема з відходами руйнації на Харківщині. Хочу сказати, що з перших днів війни і, особливо, останній місяць, Держекоінспекція обраховує всі збитки, які сьогодні нанесені взагалі Харківщині. За даними оперативного штабу при Держекоінспекції, збитки лише по Ізюму вже перевищують 655 мільйонів гривень. Внаслідок руйнування обʼєктів утворилося по Харківщині 11 000 кв. метрів відходів. Загальний обʼєм відходів руйнації, який на сьогоднішній день є — це понад 400 куб. метрів, з якими щось треба робити. Вчора на засіданні уряду все-таки було прийнято постанову Кабінету міністрів, яка впорядковує порядок поводження з відходами руйнації, встановлює правила, за якими повинні робитися місця тимчасового складування таких відходів. Я впевнений, що це дуже велика допомога тим громадам, які сьогодні відновлюють свої міста, відновлюють населені пункти після рашистської навали. Впевнений, що ми будемо синхронно допомагати і вирівнювати ті нормативні документи, які будуть сприяти якомога швидкому відновленню і упорядкуванню цих збитків, тих наслідків, які сьогодні є" — пояснив він. 

За словами Стрільця, за збитки довкіллю Харківщини від загарбників вимагатимуть репарації. Це десятки, якщо не сотні мільярдів гривень.

"Після 24 лютого по Харківщині збитків вже нараховано понад 83 мільярди гривень в цілому. За забруднення ґрунтів уже обраховано більше 82 мільярдів гривень, за забруднення атмосферного повітря внаслідок пожеж — більше 130 мільйонів гривень і так далі. Я впевнений, що ті збитки, які обраховуються, вони будуть верифіковані за новими методиками для того, щоб вже в загальному кейсі предʼявляти ці збитки окупантам у вигляді репарації предʼявити", — розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів.

Нагадаємо, за даними екологів, найбільших руйнувань зазнали Чугуївський та Ізюмський райони.