За два роки у Харківській області провели одну трансплантацію

У пілотному проєкті беруть участь три лікарні.

У Харківській облдержадміністрації створять робочу групу з питань трансплантологічної допомоги.

За планом, до робочої групи з питань організації трансплантологічної допомоги і подальшого її розвитку увійдуть представники профільних департаментів виконкому Харківської міськради і Харківської облдержадміністрації, народні депутати, депутати обласної ради. Про це повідомили у Харківській облдержадміністрації.

За словами голови Харківської облради Тетяни Єгорової-Луценко, згідно зі статистичними даними, в Україні щорічно потребують трансплантації різних органів близько 5 тисяч хворих, але, на жаль, більшість з них вмирають, не дочекавшись операції.

"Це страшно! І так бути не повинно. Ніяких сумнівів — розвиток трансплантологічної допомоги в регіоні врятує життя багатьом дорослим і дітям", — сказала голова облради.

Заступниця голови комітету Верховної Ради Оксана Дмитрієва зазначила, що в Україні вже 2,5 роки діє новий закон про трансплантологію.

"У Харкові, дійсно, дуже багато пацієнтів, які потребують послуг з трансплантації, і дуже потужна медична база, яка забезпечить проведення таких операцій. Для лікарів важливо, що закон врегулював питання їх захисту, встановивши порядок трансплантації і відповідальність саме за умисне порушення цього порядку", — повідомила нардепка.

Робоча група, яку створюють, покликана вирішити питання зазначеної тематики на обласному рівні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна потрапила до ТОП-10 країн Європи за темпами поширення коронавірусу

Парламентарій Вікторія Кінзбурська уточнила, у Харкові з моменту дозволу трансплантувати органи провели всього одну операцію.

"Мені боляче це визнавати, але Харкову похвалитися нічим. Так, три лікарні виділені під пілотний проєкт, одна пересадка за весь час і на цьому все. Стежу за успіхами у цій області Черкас, Рівного, Львова, але все одно вболіваю за Харків", — написала нардепка-мажоритарниця.

Нагадаємо, операції з трансплантації органів в Україні стали можливими з квітня 2019 року — тоді вступив у силу закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині". Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.