Яку пенсію отримує прокурор Харківської області
По всіх прокуратурах країни триває перевірка на наявність у прокурорів груп інвалідності.
Видання "Цензор.нет" опублікувало матеріал, в якому проаналізувало пенсії прокурорів України. Це сталося після скандалу зі співробітниками Хмельницької обласної прокуратури. Раніше головний редактор "Цензор.нет" Юрій Бутусов повідомив, що на Хмельниччині 49 прокурорів, ймовірно, отримали інвалідність другої групи за рішення голови обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, яку підозрюють у незаконному збагаченні. Генеральний прокурор України Андрій Костін призначив службове розслідування по всіх органах прокуратури.
У матеріалі йдеться про 30-х керівників обласних прокуратур, які отримують найбільшу зарплатню. Прокурор Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков опинився у рейтингу на третьому місці. У щорічній декларації за 2023 рік, поданій 20 березня 2024 року, Фільчаков зазначив, що отримав 823 071 гривню пенсії.
Як повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко, Фільчаков та його заступники не мають інвалідності, пенсія їм сплачується за вислугою років.
"Усі вони отримують пенсію за вислугою років, що передбачено законом. Також повідомляю, що наказом Генерального прокурора Андрія Костіна ініційовано проведення службового розслідування та збір інформації по всім областям України щодо наявності інвалідностей у прокурорів усіх рівнів. На підрахунок точних цифр та встановлення підстав отримання інвалідностей потрібен ще деякий час, оскільки в органах прокуратури нашого регіону працює 471 прокурор і збір такого масиву інформації пов'язаний із запитами до різних установ та перевірки наданої інформації. Вже на початку наступного тижня зібрані Харківською обласною прокуратурою дані будуть передані до Офісу Генерального прокурора, який надасть узагальнену інформацію по всім регіонам України", — розповів Чубенко.
Прокурор Харківщини Олександр Фільчаков є старшим радником юстиції. Народився 20 квітня 1979 року (45 років). Закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого. В органах прокуратури працює із 2002 року. Отримувати пенсію за вислугою років став із 2020 року.
"Пенсію почав отримувати у 2020 році, за вислугою років, на підставі судового рішення. До внесення змін до Закону про прокуратуру, який збільшив необхідний стаж до 25 років, він мав право на неї після вислуги 20 років в прокуратурі. Саме таке право підтвердив суд. Слід підкреслити, що така практика звернень прокурорів до суду є масовою і розповсюдженою", — повідомив Харківський антикорупційний центр.
Як писав KHARKIV Today, у Харкові викрили масштабну схему уникнення від мобілізації, завдяки якій фальшиві діагнози могли отримати понад 400 чоловіків мобілізаційного віку.