"Якщо опинимося в "помаранчевій" зоні — будемо вводити обмеження", — Терехов
Харківська область залишається в "жовтій" зоні карантину за всіма показниками: рівень госпіталізацій, епідпоріг і завантаженість ліжок з киснем.
Секретар Харківської міськради Ігор Терехов повідомив, що поки в місті не планують вводити карантинні обмеження. Говорити про локдаун можна буде, як тільки область покине "жовту" зону карантину.
"Що стосується локдауну, дуже важливе питання, ми моніторимо щодня сьогодні ситуацію, яка є із захворюваністю. Якщо ми переступимо поріг і опинимося в "помаранчевій" зоні, будемо вводити певні карантинні обмеження. Які — в залежності від ситуації", — повідомив Терехов в коментарі KHARKIV Today.
За даними Міністерства охорони здоров'я на 22 березня, Харківська та ще 5 областей залишилися в "жовтій" зоні карантину. Рівень епідпорогу у нас 80.3% (максимальний в Івано-Франківській області — понад 160%), рівень госпіталізацій — 55% (у Вінницькій області, наприклад, 132%), завантаженість ліжок з киснем в нашому регіоні 34.8% (у Києві — 74 %).
Водночас в опорних лікарнях Харкова, де лікують хворих коронавірусом, знайти вільні місця неможливо, пацієнтів можуть госпіталізувати тільки до районних лікарень області.
"У реанімації залишилося одне вільне місце, в лікарні зайняті 285 ліжок з 300", — розповів 19 березня директор Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні Павло Нартов.
У "чорнобильській" лікарні зайняті всі 150 ліжок для пацієнтів з коронавірусом, в реанімації теж немає вільних місць. Статистика МОЗ відрізняється від реальної картини тому, що там беруть "середнє по палаті" значення, тобто усереднену цифру по всій області, куди увійшли і дані відносно благополучних Барвінківського або Сахновщинського районів, де виявили по одному хворому коронавірусом за добу, і Харків, де ця цифра вже перевищує 600.
18 березня учнів шкіл Харківської області відправили на дистанційне навчання, а 22 березня для школярів Харкова достроково почалися канікули — поки до 4 квітня.