Які заводи та підприємства хочуть продати у Харкові у 2025 році

Завод "Радіореле" уже виставили на продаж на Prozorro.

Фонд держмайна планує продати кілька державних підприємств у Харкові та Харківській області.

На Харківщині відновили приватизацію, яка була на паузі з 2022 року. За ініціативи ФДМ її відновили у серпні 2024 року.

"За п’ять місяців проведено сім успішних аукціонів, які принесли державі понад 123,6 млн грн. Це додаткові кошти до державного бюджету, зокрема, на оборону та відбудову. Також це розвиток громад: нові власники оновлюють інфраструктуру, створюють робочі місця та сплачують податки до місцевих бюджетів. Бізнес чекав на повернення приватизації. Уже перші два аукціони в серпні були успішними: бюджет отримав 75 мільйонів гривень. Один із цих аукціонів став найбільш конкурентним в Україні у 2024 році. За приміщення та гараж "Державного інституту праці та соціально-економічних досліджень" у Харкові змагалися 34 підприємці. Загалом минулого року на Харківщині продали три майнові комплекси за майже 104 мільйони гривень. Також підприємці придбали три об’єкти нерухомості на 1,48 мільйона гривень і корпоративні права АТ "Важпромелектропроект" за 18,2 мільйона", — повідомили у регіональному відділенні ФДМУ по Харківській області з посиланням на начальника Станіслава Савенкова.

У ФДМ кажуть, що держава хоче продати все, чим не може ефективно управляти, за винятком об'єктів, приватизація яких заборонена законом.

У 2025 році Регіональне відділення ФДМУ планує отримати 270 млн грн від приватизації. Серед найбільш перспективних лотів цього року – акціонерне товариство "Завод "Радіореле", який виставили на продаж у січні.

Також ФДМ планує продати у регіоні:

  • "Державний проектно-вишукувальний та науково-дослідний інститут "Укренергомережпроект",

  • "Новопокровський комбінат хлібопродуктів",

  • "Харківське промислово-торговельне підприємство",

  • "Дублянський спиртовий завод".

Нагадаємо, стартова ціна заводу "Радіореле" на сайті ProZorro.Продажі становить 234 млн 385тис грн. У 2020 році завод не схотіли купувати.