Як живе Ізюм у повній окупації

Близько 20 000 жителів Ізюма потребують евакуації.

Бої за Ізюм тривали понад три тижні. Першого квітня російська армія повністю окупувала місто. Гуманітарну допомогу Україна не може надати.

Станом на 6 квітня Ізюм залишається повністю окупованим.Жителів заблоковано у місті — гуманітарні вантажі з України окупанти не пропускають, "зелені коридори" для евакуації не погоджують. Люди змушені пити воду з колодязів та збирати запаси із дощових крапель. Про це пише Світлана Крюкова із посиланням на заступника ізюмського міського голови Володимира Мацокіна.

"Росіяни привозять гуманітарку, щоб створити картинку для своїх ТБ. Містяни самі скооперувалися, використовують запаси, які у них були. Сьогодні — це єдиний спосіб виживати. Централізованого водопостачання давно немає, тому люди користуються колодязями, набирають воду в джерелах, також коли були дощі — збирали дощову воду для технічних потреб, люди набирають воду в річці Сіверський Донець, на тій ділянці, де безпечно", — пояснив Мацокін.

Інтенсивність бомбардувань зараз знизилася, але випадки влучення снарядів у житлові будинки є. В Ізюмському районі проходить евакуація населення, але з самого Ізюма організувати "зелені коридори" не вдається. Евакуювати потрібно майже 20 000 жителів.

"Йде евакуація з Ізюмського району, а не з міста Ізюма. Українська влада постійно намагається організувати "зелені коридори". Але на сьогоднішній день жодної угоди немає, бо це обумовлено напруженою ситуацією, яка зараз складається на фронті за напрямком до Слов'янська та Барвінкового", — сказав Мацокін.

Раніше мер казав, що у місті зруйновано понад 70% будівель.

Як писав KHARKIV Today, 1 квітня російська армія почала повністю контролювати Ізюм. Це сталося через кількісну перевагу російських окупантів та віроломства місцевих зрадників. 26 березня місцеві зрадники провели російських окупантів на південну частину міста, що призвело до повного блокування шляхів доставки гуманітарної допомоги до Ізюма та евакуації місцевих жителів. Жителі Ізюма залишалися без їжі, води, ліків, світла, тепла, мобільного зв'язку та інтернету.

За інформацією Генерального штабу Збройних сил України, станом на 6 квітня окупанти намагаються прориватися у бік Барвінкового. На цьому напрямку створюється ударне угруповання та продовжується наступ у напрямку Слов'янська і Барвінкового.