Як у Харкові та області вимикатимуть світло (новий графік)
Електроенергії не буде по три години на добу за умови відсутності аварійних відключень.
Новий графік погодинних відключень світла діятиме з понеділка 12 грудня. У документі дванадцять черг, як і було раніше. Світло у кожної групи споживачів вимикатимуть на три години на день. Самі черги "посунулися". Зокрема, перша черга — з 17:00 до 12:00, для сьомої черги вимкнення починатимуться о 10:00 і завершуватимуться о 13:00, дванадцята черга буде з 15:00 до 18:00. Вночі світло на Харківщині не вимикатуимуть.
Графік трохи змістився: наприклад, тим, хто цього тижня був без світла з 14:00 до 17:00, наступного тижня електроенергію вимкнуть з 15:00 до 18:00.
Графік погодинних відключень можна знати за посиланням. Але в компанії "Харківобленерго" говорять, що краще користуватися формою за посиланням. Для того, щоб дізнатися про відключення електрики у своєму будинку, необхідно ввести назву населеного пункту, вулиці та номер будинку. Після цього — натиснути кнопку "Перевірити". Під формою синіми буквами буде вказаний результат перевірки. Наприклад, він може бути таким: "Участь обраної адреси у графіках відключень не виявлена". Або таким: "Із 28.11.2022 графік погодинних відключень (... черга) у період часу ...". Таку форму краще використовувати, тому що довгі вулиці потрапляють не в одну чергу відключення, говорять у "Харківобленерго".
Варто зазначити, що графіки не завжди застосовуються так, як планують в "Харківобленерго". Під час масових обстрілів інфраструктурних об'єктів світло вимикається в аварійному порядку.
У Харкові минулого тижня погодинні графіки працювали разом із аварійними відключеннями, тому подекуди світла не було по вісім годин. Наприкінці тижня ситуація вирівнялася, і почали діяти тільки погодинні.
Із нового тижня, пообіцяли в "Харківобленерго", графіки погодинних відключень стали більш справедливими.
"У новому графіку розширено список адрес за чергами таким чином, щоб відключення відбувалися більш рівномірно. Ми переглянули список адрес за кожною чергою і продовжуємо над цим працювати", - повідомили у пресслужбі компанії.
Нагадаємо, графіки не розповсюджуються на об'єкти критичної інфраструктури та будинки, які знаходяться з ними на одній гілці електропостачання.