Як правильно зафіксувати збитки від збройної агресії РФ

Правозахисники пояснили, як правильно оформити заявку на компенсацію збитків.

Харківська правозахисна група допоможе громадянам, котрі втратили майно під час війни, правильно оформити заявку на компенсацію збитків.

Насамперед необхідно зателефонувати за номером "102" та повідомити про пошкодження майна (а також про факт смерті або тілесні ушкодження. Якщо номер не працює, потрібно звернутися до райвідділу залежно від місця проживання).

Потім слід подати заяву до територіального підрозділу ДСНС з проханням скласти акт про пошкодження майна.

"Якщо такої можливості немає, акт можна скласти самостійно, у довільній формі. У ньому потрібно вказати обставини події (час, місце, характер), описати руйнування та попросити двох-трьох людей — сусідів — підписати акт", — радять правозахисники. Зразок такого акту можна переглянути на сайті ХПГ. Наступний крок — заповнити google-форму та зателефонувати до Харківської правозахисної групи за тел: +380 50 405 30 15.

На основі форми юрист ХПГ складе заяву з необхідними доповненнями. Потім через Єдину платформу слід подати заяву до Офісу генерального прокурора. У цій заяві слід попросити визнати себе потерпілим у кримінальному провадженні та надати копію витримки з ЄРДР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У застосунку "Дія" можна подати заявку на компенсацію за зруйноване житло

Бажано до заяви про злочин разом з іншими доказами додати копії документів про право власності на пошкоджене майно, акт про пошкодження майна, фото, відео з місця події, пояснення очевидців. Якщо є поранені чи загиблі — копію медичного документа про поранення чи смерть.

За консультаціями можна звертатися до юристів Харківської правозахисної групи за номером телефону, зазначеним вище.