Як працюватимуть ліфти в обстріляних будинках Харкова
У Харкові запущено всі підйомники у будинках, які не постраждали.
Ліфти у будинках, які підлягають знесенню, не запускатимуть. Наразі проводиться аналіз нанесених пошкоджень, щоб зрозуміти, які будинки неможливо буде відновити. Про це повідомив директор комунального підприємства "Жилкомсервіс" Генадій Мальований.
"До 1 червня запущено всі ліфти у тих будинках, які не потрапили під обстріл. Є ряд будинків, які з пошкодженням до 20%, є будинки, які з пошкодженням конструктиву понад 20%, як на вулиці Наталії Ужвій. Є реєстри. Зараз йде дефектування цих будинків, внесення до реєстру і прийняття рішення — тобто цей будинок буде далі експлуатуватися або буде знесений, тому за цими ліфтами там уже йде чітке розуміння — якщо визнано, що будинок буде знесений, то там ніхто цим не займається. Якщо можливе відновлення, відповідно ці роботи проводяться", — пояснив Мальований.
За такою ж схемою працюють у КП "Харківводоканал". Насамперед воду подають у цілі будинки, із зруйнованими будинками питання вирішується окремо.
"Там, де є можливість подати воду, всі підключені. Основна проблема — де будинки зруйновані на понад 20%, ми подаємо її, вона починає текти, ми починаємо у кожному випадку розбиратися. Ті будинки, які ми однозначно розуміємо, що будуть під знесення, немає сенсу зараз там робити, бо у будь-якому разі їх буде знесено", — каже директор КП "Харківводоканал" Віталій Панов.
Як писав KHARKIV Today, 16 травня у Харкові співробітники комунального підприємства "Харківміськліфт" почали запускати ліфти, які відключали під час війни. Графік включення можна знайти тут.