Як начальник квартирного відділу з Харкова зі спільниками розтратив 90 млн на закупівлі дров для ЗСУ

За гроші, зароблені на ЗСУ, купували нерухомість та автопарк.

Слідчі повідомили про підозру вісьмом учасникам злочинної організації за розтрату понад 90 мільйонів гривень під час закупівлі дров для потреб ЗСУ.

До схеми причетні квартирно-експлуатаційні відділи при Міністерстві оборони у Луганську та Харкові. Із 2023 року КЕВ Луганськ уклав договорів на понад 1,2 мільярда гривень на закупівлю дров для Збройних Сил України. Середня вартість одного кубометра становила близько 2300 грн, а ринкова ціна була нижчою – 1500 грн за кубічний метр. Подібні угоди укладалися в багатьох регіонах, але найбільше у Харкові, Дніпрі, Миколаєві та Запоріжжі.

"Аналітики БЕБ встановили, що за такою схемою привласнили майже 90 млн грн державних коштів. Розмір завданих бюджету збитків підтверджено результатами судових товарознавчих та економічних експертиз. За частину незаконно отриманих коштів підозрювані придбали рухоме та нерухоме майно. Йдеться про більше ніж 40 млн грн, які витратили на купівлю 13 автомобілів, 18 квартир в Києві, Львові, Харкові та Івано-Франківську, 42 паркомісця у Києві, Львові та Харкові, нежитлові будівлі - понад 300 квадратних метрів у Харкові, земельну ділянку площею 1,5 га у Харкові та 2 радянські раритетні авто "ГАЗ-14 "Чайка" та  "ГАЗ-3102", — повідомили у Бюро економічної безпеки.

Досудове розслідування триває, вирішується питання про обрання запобіжних заходів фігурантам.

Про цю справу на початку квітня повідомила голова Антикорупційного центру "Межа" Мартина Богуславець. У її розслідуванні йшлося про те, що продавці сала і косметики, наркоділки, фармацевти, автослюсарі, молоді підприємці з родини сержанта харківського ТЦК "раптово стали постачальниками деревини для Збройних Сил України на сотні мільйонів гривень".

ЗокремаФОП Олена Савченко – дистриб’ютор косметики з інстаграм "kisa0288" уклала контрактів на постачання дров для ЗСУ майже 40 млн грн. 

За даними Богуславець, у Харкові контракти підписував Артем Бірюцький, керівник Харківського КЕУ тилових сил логістики.

Також до справи причетні: харків’янин Валерій Єлецький, колишній працівник складу мережі АТБ, який отримав контракт на 5,1 млн грн, потім – ще на 6,6 млн грн. 23-річний Максим Сотніков, зареєстрований у Харкові (його батько працює сержантом із матеріального забезпечення роти охорони Немишлянського РТЦК та СП Харкова), став учасником державних закупівель на 12,5 млн грн.

ФОПи Ганна та Ігор Джемела заробили на схемі майже 30 млн грн. Ганна – вчителька англійської мови.