Як біженцям з України отримати медичну допомогу за кордоном
Оприлюднено інформацію про отримання медичної допомоги у Словаччині, Польщі, Чехії, Словенії, Румунії, Молдові, Франції та Німеччині.
У Міністерстві охорони здоров'я України зібрали дані про медичне обслуговування у європейських країнах, які дали притулок найбільше українцям.
У невеликому інформаційному "довіднику" є інформація про отримання консультацій та обстежень, стаціонарне лікування. Перелік країн доповнюватиметься, пообіцяли у МОЗ.
Наприклад, у блоці "Словаччина" розповідають про те, хто може претендувати на безкоштовне медичне обслуговування у цій країні, як працює медична система, коли лікар може відмовити в обслуговуванні пацієнта, у яких випадках не потрібний направлення до лікаря, які послуги для біженців з України надають безкоштовно.
Посилання про медобслуговування у:
- Словаччині — https://moz.gov.ua/slovacka-respublika
- Польщі — https://moz.gov.ua/respublika-polscha
- Чехії — https://moz.gov.ua/cheska-respublika
- Словенії — https://moz.gov.ua/respublika-slovenija
- Румунії — https://moz.gov.ua/rumunija
- Молдові — https://moz.gov.ua/respublika-moldova
- Франції — https://moz.gov.ua/federativna-respublika-nimechchina
- Німеччині — https://moz.gov.ua/federativna-respublika-nimechchina
Як повідомили у МОЗ, з початку війни з України виїхали за кордон понад 4 мільйони вимушених переселенців.
Як писав KHARKIV Today, раніше Міністерство охорони здоров'я опублікувало правила вакцинації проти коронавірусу в Польщі, Румунії, Словаччині, Молдові, Угорщині та Чехії, а також Італії, Іспанії, Австрії, Греції та Болгарії.. Правила отримання щеплення у Литві, Латвії, Німеччині, Ізраїлі та Франції можна знайти тут.