"Я не чарівник": чому хворих коронавірусом везуть з Харкова за 200 кілометрів

Мінімум 11 лікарень в області приймають хворих коронавірусом, яким потрібен кисень.

За словами профільного заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Черняка, для проведення стаціонарного кисню "потрібне фінансування і проєктування".

У 11 містах області приймають хворих з Харкова, яких не змогли госпіталізувати до лікарень, розташованих в обласному центрі через відсутність ліжко-місць зі стаціонарним киснем. Допомагають Валки, Чугуїв, Богодухів, Куп'янськ, Зміїв, Ізюм, Красноград, Лозова, Первомайський, Вовчанськ, Балаклея. Про це на брифінгу повідомив Михайло Черняк.

За його словами, пацієнтів можуть везти за 150-200 кілометрів — це єдиний госпітальний округ. Харківські лікарні зі стаціонарним киснем зайняті, до них можуть госпіталізувати тільки при звільненні ліжко-місця. У двох залізничних лікарнях приймають тільки хворих коронавірусом, яким достатньо підтримки кисневих концентраторів.

"Обмежена кількість ліжок, підключених [до стаціонарного кисню — ред.], якщо ліжка на території міста зайняті, то безумовно, відпрацьовується, щоб людину одразу везли туди, де є можливість. На сьогодні забезпечено мобільними апаратами ШВЛ наші бригади, які працюють з коронавірусом, тому ми можемо людину відвезти за 150-200 кілометрів і це все наша область, не веземо кудись, це наша госпітальна база ... я не чарівник, я б зараз махнув і воно все зроблено, відповідне потрібне фінансування, проєктування, проведення робіт, забезпечення. Ми не можемо забезпечити грошима з обласного бюджету [залізничні лікарні — ред.]", — сказав Черняк.

Найближчим часом в трьох опорних харківських лікарнях з'являться додаткові місця з киснем: в "чорнобильській" лікарні буде відкрито 50 кисневих точок, в "інфекціонці" йде ремонт у новій реанімації, підключили 56 кисневих точок, планують додавати, ще близько 100 точок облаштують в обласній лікарні.

За словами Черняка, зараз в області зайняті 1000 з 1100 ліжок з киснем. За минулу добу з діагнозом COVID-19 госпіталізували 88 чоловік, половину з них — у Харкові, інших — в області. Куди везти людину, вирішує "швидка", яка оперативно отримує інформацію про наявність вільних місць в області.

"Місця в онлайн режимі координуються, де є вільні ліжка з киснем. Щоб "швидка" розуміла, куди везти важкого хворого, створені чергові по департаменту", — повідомив в.о. директора обласного департаменту охорони здоров'я Ігор Волченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще три ОТГ Харківської області відправляють до "червоної" зони карантину. Одна не згодна 

Нагадаємо, з початку пандемії коронавірус підтвердили у 102 136 жителів Харківської області (664 за добу).