Вибори мера Харкова: міськвиборчком розглянув скарги й оприлюднив рішення

Перерахувати голоси на окремих дільницях у двох районах Харкова вимагала громадянська мережа "ОПОРА".

Підстав для перерахунку голосів не знайшли, як і підтверджень порушень, а факти розбіжностей між протоколами взяли до уваги.

Харківська міська виборча комісія опублікувала постанову після розгляду скарг громадянської мережі "ОПОРА" щодо перерахунку голосів на окремих виборчих дільницях у двох районах Харкова. Рішення міськвиборчкому від 4 листопада оприлюднили на сайті Харківської міської ради. Скаргу офіційного спостерігача задовольнили частково.

"Взяти до уваги факти наявності розбіжностей між протоколами Новобаварської та Основ'янської районних у місті Харкові територіальних виборчих комісій Харківської області про підсумки голосування з позачергових виборів Харківського міського голови Харківського району Харківської області 31 жовтня 2021 року та відомостями, що містяться у доданих до скарги "документах", які називаються "Копія протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №№ 631180, 631193, 631197, 631201, 631205, 631211, 631177, 631189, 631200 (Новобаварський район міста Харкова), 631675 (Основ'янський)

Далі в резолюції сказано: "У задоволенні решти вимог скарг — відмовити".

У своєму рішенні міськвиборчком також зазначив, що "суб'єктом звернення зі скаргою не дано підтвердження порушення Навобаварською та Основ'янською районними у місті Харкові територіальними виборчими комісіями законодавства про вибори, а наявних у матеріалах скарги доказів недостатньо для встановлення цього факту виборчими комісіями".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опубліковано постанову про визнання Ігоря Терехова мером Харкова

"ОПОРА" не погодилася і заявила, що готує позов до суду.

"Харківська міська ТВК відмовила Громадянській мережі "ОПОРА" у проведенні повторного перерахунку голосів на дільницях, за якими до протоколу про підрахунок голосів районних ТВК було внесено сфальсифіковані дані", — повідомили спостерігачі.

У той же час 5 листопада у Харкові відбувся круглий стіл, під час якого було повідомлено, що спостереження за виборчим процесом позачергових виборів Харківського міського голови Харківського району Харківської області вели близько 1800 спостерігачів. Було зареєстровано офіційних спостерігачів від чотирьох кандидатів та від дев'яти громадських організацій.

"Стосовно заяв Громадянської мережі "Опора". Було встановлено факти , що не на всіх дільничних виборчих комісіях під час підрахунку голосів були присутні офіційні спостерігачі від "Опори". Враховуючи такі факти, є сумніви у достовірності поширених в соціальних мережах фотоматеріалів, що мають назву "Копії протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № ___". Громадська організація "Комітет виборців України" на підтримку "Опорі" заявила на своїй офіційній сторінці, що протоколи проблемних дільниць можуть свідчити про спроби фальсифікації виборів, хоча жодного спостерігача від них Харківською міською територіальною виборчою комісією Харківського району Харківської області на позачергових виборах Харківського міського голови Харківського району Харківської області не було зареєстровано. Такі заяви ймовірно спрямовані на втручання вищезгаданих громадських організації у виборчий процес, що може привести до порушення принципів Виборчого права та спотворення результатів волевиявлення громадян. Від громадського руху "Чесно" зареєстровано тільки 7 спостерігачів і більшість з них навіть не отримала свої посвідчення , тому формулювання їх заяви не має фактичного підтвердження", - повідомив член комісії від ОПЗЖ Валерій Журавльов.

Нагадаємо, "ОПОРА" просила взяти до уваги факти наявності розбіжностей у протоколах підрахунку голосів виборців, визнати дії Новобаварської та Основ'янської виборчих комісій протиправними, зобов'язати ці виборчі комісії провести повторний підрахунок голосів на десяти дільницях та скласти протоколи про результати голосування з позначкою "Уточнений", а також визнати рішення про визнання Ігоря Терехова обраним мером Харкова протиправним.

Як писав KHARKIV Today, 31 жовтня у Харкові пройшли вибори мера. Явка була низькою — проголосувати прийшло менше 300 000 чоловік. Пізно ввечері 1 листопада Харківська міська виборча комісія оголосила результати голосування на виборах. З великою перевагою, але з невеликим "прохідним" балом виграв секретар Харківської міськради, 54-річний Ігор Терехов.

Але "ОПОРА" заявила про можливе перекидання голосів на виборах мера Харкова. Це сталося на дільниці у Основ'янському та Новобаварському районах. Громадянська мережа звернулась до поліції та обіцяла піти до суду, якщо виборчком відмовиться перераховувати голоси.